Reklama

Młodzież z „Kopernika” organizuje charytatywny koncert. Pomogą Michałowi, który zatruł się czadem

Michał Włodarski. Źródło: https://www.facebook.com/koncertkopernika.

Grzegorz Żądło
Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Mikołaja Kopernika organizują kolejny już koncert charytatywny. Tym razem będą zbierać pieniądze na pomoc absolwentowi swojej szkoły. Michał Włodarski dwa lata temu zatruł się czadem. Przechodzi żmudną i kosztowną rehabilitację. Teraz każdy może mu pomóc.

Idea organizowania koncertów charytatywnych zrodziła się w „Koperniku” 17 lat temu, kiedy jedna z uczennic zachorowała i polnie potrzebne były pieniądze na jej leczenie. W tegorocznej akcji cel jest podobny. W styczniu 2017 roku Michał Włodarski,  były uczeń „Kopernika”, doktorant Politechniki Śląskiej i pracowni Polskiej Akademii Nauk, zatruł się podczas kąpieli tlenkiem węgla. Jego stan był bardzo poważny. Wydawało się, że Michał nigdy nie odzyska pełnej sprawności. Chłopak rozpoczął jednak długotrwałą rehabilitację, która przynosi konkretne efekty. Cały czas potrzebne są jednak fundusze na dalszą rehabilitację i specjalistyczny sprzęt.

Organizowany przez uczniów koncert odbędzie się 11 stycznia w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach. Będą występy solowe, musical „Wehikul czasu”, aukcja czy kiermasz domowych wypieków. Będzie można wylicytować kamień z K2, obraz od prezydenta Andrzeja Dudy, biżuterię od znanej marki Lilou czy pełen semestr zajęć dodatkowych z języka francuskiego.  Bilety wyprzedały się w ciągu kilku godzin. Wciąż jednak można wesprzeć akcję przekazując przedmioty na aukcję do ZSO nr. 1 im Mikołaja Kopernika w Katowicach czy robiąc przelewy z tytułem „Koncert” na konto 39 2490 0005 0000 4600 5589 3258.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*