Reklama

Mimo zmiany przepisów, wciąż wielu kierowców nie płaci za parking w Katowicach

G. Ż.
Od 4 września zmieniły się zasady nakładania przez MZUiM opłaty dodatkowej na kierowców parkujących w strefie płatnego parkowania. Jeśli ktoś nie zapłaci za postój od razu po zaparkowaniu, musi się liczyć z „karą” w wysokości 50 zł.

Do czasu wejścia w życie nowych przepisów, kierowca, który znalazł wezwanie do zapłaty za wycieraczką, miał 14 dni na uregulowanie należności za parking. Jak się okazuje, zmiana prawa nie wpłynęła mobilizująco na wszystkich kierowców. Od 4 do 10 września (do godzin przedpołudniowych) pracownicy MZUiM wystawił już 1909 zawiadomień o opłacie dodatkowej. Oznacza to, że w tylu przypadkach kierowcy bezwzględnie będą musieli zapłacić za postój 50 zł. Pewnym pocieszeniem może być fakt, że MZUiM nie wymaga dodatkowo opłacenia rzeczywistego czasu postoju. Czyli, jeżeli ktoś parkuje 7 godzin w SPP i za to nie płaci, to będzie musiał uiścić wyłącznie opłatę dodatkową w wysokości 50 zł.

Prawie 2000 wystawionych w tydzień powiadomień świadczy przede wszystkim o tym, że kierowcy w Katowicach nie byli przyzwyczajeni do opłacania postoju w parkomatach. Woleli zaczekać na wezwanie i zapłacić później przelewem. W wielu przypadkach liczyli też na to, że zdążą załatwić swoje sprawy, zanim podejdzie kontroler MZUiM i wystawi wezwanie. Jeśli zdążyli, parkowali za darmo.

Przypomnijmy, od 4 września za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Katowicach można zapłacić w parkomatach kartą lub gotówką albo skorzystać z aplikacji mobilnej. Do wyboru jest ich 5. Więcej o tym można przeczytać TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. Luk 10 września, 2020 at 3:41 pm - Reply

  Katowice to jeden wielki syf i kazdy o tym wie kto tu mieszka teoretyczne zarzadzanie miastem !!!!

 2. Grucha 10 września, 2020 at 2:45 pm - Reply

  Dotychczasowe zasady parkowania w Katowicach to była (i zresztą nadal jest) totalna patologia

 3. Przemek 10 września, 2020 at 1:39 pm - Reply

  Pięknie 100 000 zł w tydzień dobra stawka Fajnie jak by wprowadzili że duża część przychodów z parkingów pójdzie na rozwój infrastruktury rowerowej lub komunikacji miejskiej.

 4. M 10 września, 2020 at 1:16 pm - Reply

  W wielu przypadkach kierowcy woleli otrzymać zawiadomienie i opłacić przelewem, by móc spokojnie za 3 lata gdy przyjdzie wezwanie do zapłaty udowodnić, iż opłacili w terminie. Niestety to też częste praktyki MZUiM. Pytanie kto przez 3 lata trzyma kwitek opłacenia postoju? Nikt, i tu właśnie pojawia się przewaga płacenia przelewem

Dodaj komentarz

*
*