Reklama

Mieszkańcy dostają do skrzynek pocztowych gazetkę Forum Samorządowego. Jej tytuł może wprowadzać w błąd

Grzegorz Żądło
Do skrzynek pocztowych mieszkańców Katowic trafia wyborcza gazetka Forum Samorządowego i Marcin Krupa, chociaż informacja o tym kto ją przygotował i za nią zapłacił jest głęboka ukryta. Tytuł gazetki, “Rozliczamy Krupę”, może sugerować, że ktoś krytycznie recenzuje działania urzędującego prezydenta. W rzeczywistości cała gazetka to propaganda sukcesu.

Na 16 stronach można przeczytać, że Katowice właściwie nie mają żadnych problemów. W mieście wszystko jest dobrze i zmierza w dobrym kierunku. A wszystko to dzięki decyzjom prezydenta Marcina Krupy. Wynika to nie tylko z treści tekstów, ale też ze słów osób, które wypowiadają się w gazetce. Nie są to jednak przypadkowe osoby. Większość z nich to kandydaci na radnych z list Forum Samorządowego i Marcin Krupa. Chociaż takiej informacji w gazetce nie ma. Wśród nich m.in. Ewelina Sobczyk, z zespołu Słoneczni, Roch Sobula (syn wiceprezydenta Bogumiła Sobuli), Filip Bałazy (drużynowy 10 Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej), Łukasz Hankus (przewodniczący Rady Dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec), Dorota Ostrowicz (przewodnicząca Rady Dzielnicy Piotrowice-Ochojec), Agnieszka Piątek (przewodnicząca zarządu Rady Dzielnicy Osiedla Tysiąclecia) czy Iwona Ponikło (przewodnicząca Rady Dzielnicy Brynów cz. Zachodnia).

Wszyscy oni wypowiadają się o działaniach prezydenta i tym, co dzieje się w Katowicach, w samych superlatywach. Dołączają do nich m.in. Mirosław Neinert (dyrektor Teatru Korez), Piotr Uszok czy Jerzy Buzek.

Już same tytuły sugerują czego można się spodziewać w tekstach. ” To Katowice czy Mazury?”, “Mieszkańcy pomagają zazieleniać miasto”, “Udogodnienia dla kierowców”. “Rowerowa rewolucja w Katowicach”, “Piesi przejmują miasto – nowe deptaki miejskie”, “Katowice na fali dzięki 3 nowym basenom!”, “Głos seniorów ważny w mieście”, “Przedsiębiorcy docenieni”, “Drzewa zmieniają wizerunek Katowic”, “Cały świat w Katowicach”.

Tysiące katowiczanek i katowiczan korzysta z rowerów w celach rekreacyjnych jeżdżąc po naszych lasach i parkach. Jednak od kilku lat zauważyłem, że znacząco zwiększyła się liczba rowerzystów dojeżdżających do pracy, szkół czy na uczelnię. Zawdzięczamy to szybkiej rozbudowie dróg rowerowych, które połączyły kilkanaście dzielnic Katowic, a także największej w województwie śląskim sieci miejskich rowerów – mówi w jednym z tekstów Roch Sobula, przedstawiany jako katowiczanin pracujący w branży rowerowej. To syn wiceprezydenta Katowic Bogumiła Sobuli i kandydat Forum Samorządowego i Marcin Krupa w wyborach do rady miasta.

W innym tekście, o nowych placówkach kulturalnych, cytowany jest radny Forum Samorządowego Krzysztof Kraus. – Prezydent dotrzymał słowa. budowa Domu Kultury (na os. Witosa – przyp. red.) zakończy się w czerwcu tego roku, a obiekt pozwoli mieszkańcom korzystać z koncertów, wydarzeń kulturalnych, zajęć grupowych i indywidualnych.

W kilku tekstach cytowany jest sam prezydent. W publikacji znalazło się wiele liczb dotyczących m.in. kwot wydanych na poszczególne inwestycje.

Na 15. z 16 stron gazetki znalazły się zdjęcia “Drużyny Marcina Krupy w Radzie Miasta”. Są na nich wszyscy radni Forum Samorządowego, w tym Dawid Kamiński, który w trakcie kadencji odszedł z PiS i przeszedł do ugrupowania prezydenta.

Na tej samej stronie znalazła się informacja, że gazetka to “materiał informacyjny przygotowany i opłacony przez Stowarzyszenie Forum Katowic“. Trudno ją dostrzec, bo została wydrukowana małą czcionką i zamieszczona w bardzo niewidocznym miejscu.


Tagi:

Komentarze

 1. anonimus 7 lutego, 2024 at 1:31 pm - Reply

  alternatywa dla krupy istnieje …mozna zaglosowac na jakiegos konusa i powstrzymac wszystkie inwestycje w katowicach ludzie wyjada i zrobi sie pusto jak w warszawie ….

  • kukura 7 lutego, 2024 at 3:31 pm Reply

   Pracownik KAW na posterunku. Takie inwestycje za Krupy że łeb mały…

   A w Warszawie równocześnie chyba z 3 linie tramwajowe budują + kolejna w planach w tunelu. Ale to nie inwestycje – prawdziwa inwestycja to katowickie 400 metrów torów, bez większego sensu.

   • gizmo 7 lutego, 2024 at 3:38 pm Reply

    Mania prześladowcza, wszędzie tylko pracownicy KAW.

    • kukura 9 lutego, 2024 at 7:22 pm Reply

     odezwał się oszołom, co w co drugim poście bredzi o koalicji 14 grudnia.

     • gizmo 3 marca, 2024 at 1:15 pm Reply

      KOalicji 13 grudnia. Ty nawet komuchów nie potrafisz prawidłowo rozpoznać gdy liczby mówią wprost.

 2. Marcin 7 lutego, 2024 at 8:38 am - Reply

  A najgorsze, że nie ma żadnej prawdziwej alternatywy dla Krupy.

  • gizmo 7 lutego, 2024 at 3:39 pm Reply

   Pracownik KAW na posterunku.

  • HahaHihi 7 lutego, 2024 at 10:01 am Reply

   Najgorsze to takie podejście jak Twoje.
   Nie ma prawdziwej alternatywy więc wybierzmy ponownie tę miernotę!
   Napisałem już raz i napiszę kolejny – nawet pies z kulawą nogą jest lepszym kandydatem.
   Trzeba głosować na kogokolwiek byle nie głównego przedstawiciela obecnej katowickiej mafii.
   Pomogłem?
   Ale nie, przecież się nie da – bo nie ma alternatywy. Potwierdza to tylko moje zdanie o większości wyborców w Katowicach.

   • Marcin 7 lutego, 2024 at 10:45 am Reply

    Ale ja się z tym zgadzam 🙂 Mówię, że nie ma prawdziwej alternatywy, jakakolwiek jest i na taką trzeba głosować!

    • gizmo 7 lutego, 2024 at 5:10 pm Reply

     A no to sory. Pracownik GW na posterunku.

 3. AA 7 lutego, 2024 at 7:51 am - Reply

  Proszę tez zwrócić uwagę, że w tym materiale propagandowym są takie kwiatki:
  Strona pierwsza – na zdjęciach mamy węzeł A4 za budowę i remont zapłaciła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, czyli miasto nie dało ani złotówki za drogę 🙂 Zgodnie z zasadą że sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą 🙂
  Druga sprawa, w gazetce gadzinówce wymieszane są zdjęcia rzeczywistych inwestycji oraz wizualizacji tego co ma MOŻE kiedyś powstać. A mianowicie przebudowana KWK na Nikiszowcu na Centrum Nowych Technologii.
  Jeśli ktoś jest nie w temacie zorientowany to nie ma jeszcze ani źródeł finansowania ani też podpisanej umowy 🙂
  Wiec jest to w kategorii myślenia życzeniowego.

  O papce propagandowej to aż żal pisać.

 4. HahaHihi 7 lutego, 2024 at 12:38 am - Reply

  Goebbels byłby dumny ze swoich pilnych uczniów katowickich.
  Kłamcom należy pluć w gębę.

  • Czytelnik 7 lutego, 2024 at 9:41 am Reply

   HahaHihi można się nie zgadzać, ale chamstwo i prostacki styl w Twoim komentarzu mówi sam za siebie… Proszę Redakcję proszę o usuwanie takich komentarzy, bo zwyczajnie nie pasują do rzetelnego portalu, w którym dba się też o język. Krytyka jak najbardziej, ale wulgarne wypowiedzi powinny być usuwane.

   • HahaHihi 7 lutego, 2024 at 10:10 am Reply

    Ale co Cię tak ubodło? Plucie w gębę?
    Jesteś delikatnym płatkiem śniegu?
    Cenzura Ci się marzy?
    Ta cała gazetka to naplucie w twarz mieszkańcom Katowic, a Ty piszesz, że “można się nie zgadzać”.
    Na bezczelne kłamsta nie należy się zgadzać nigdy.
    Pokaż mi wulgaryzm w moim komentarzu.

    • gizmo 7 lutego, 2024 at 3:44 pm Reply

     “Kłamcom należy pluć w gębę” (Goebbels) i strząsnąć ze zdrowego organizmu pisowską szarańczę (Schetyna). Chamstwo i warcholstwo się szerzy (Urban/Hołownia). Nie dopuścimy do tego (Kidawa Błońska).

     • HahaHihi 9 lutego, 2024 at 8:42 am Reply

      Rozprawkę na ten temat napisz.

 5. koala 6 lutego, 2024 at 10:29 pm - Reply

  miałem to w ręku i aż mnie odrzuciło. propaganda godna tvpis

  • Michał 7 lutego, 2024 at 10:43 am Reply

   Tu się można zgodzić. Partia, do niedawna będąca w sojuszu z Pis, ma do swojej dyspozycji portal gdzie reklamowac sie moze tylko wladza, 2 gazety a osttatnio zdaje sie robila podchody pod radio katowice. fanie

   • gizmo 7 lutego, 2024 at 3:48 pm Reply

    robiła podchody żeby chronić radio Katowice przed likwidacją przez ministra kultury podpułkownika UOP Sienkiewicza. Podpułkownik odpowiedzialny za kulturę to swoją drogą coś jak generał prezydentem. Takie rzeczy tylko za komuny.

    • kukura 7 lutego, 2024 at 5:14 pm Reply

     za to połowa prawicowych “dziennikarzy” to wtyczki służb. takie rzeczy tylko za komuny.

     • gizmo 19 lutego, 2024 at 11:23 pm Reply

      Mówię ci nie czytaj NIE.

Dodaj komentarz

*
*