Reklama

Miasto weźmie udział w przetargu na sprzedaż działki, na której ma powstać stadion

Grzegorz Żądło
Na czwartkowej sesji radni wyrażą zgodę na zakup przez miasto działki w okolicy ul. Upadowej. Obecnie teren należy do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, która wystawiła go na przetarg. Działka jest potrzebna miastu do budowy kompleksu stadionu miejskiego i jego otoczenia.

Chodzi o działkę o powierzchni 1660 m kw. Wokół niej znajdują się tereny należące do miasta. Zgodnie z koncepcją i projektem stadionu, działka jest niezbędna do uzyskania pozwolenia na budowę pierwszego etapu inwestycji, który obejmuje stadion, halę, dwa boiska treningowe i parkingi.

Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, działka przeznaczona jest pod zabudowę usługową oraz drogi publicznej klasy lokalnej.

SRK ustaliła cenę wywoławczą prawa wieczystego użytkowania gruntu na 300 000 zł. Z kolei sporządzony na zlecenie miasta operat szacunkowy opiewa na 197 060 zł. Miasto nie ma prawa pierwokupu. Oznacza to, że będzie musiało wziąć udział w przetargu. Wcześniej na zakup terenu musi się jednak zgodzić rada miasta. Wszystko dlatego, że cena wywoławcza stanowi 152,24% rynkowej wartości gruntu (według wyceny miasta). Zgodnie z uchwałą rady miasta z 2008 roku, w takiej sytuacji zgodę prezydentowi na nabycie terenu muszą dać radni.

Może się okazać, że do przetargu przystąpią też inni chętni i miasto będzie musiało podbić cenę wywoławczą. – Jest takie ryzyko. Przed przetargiem ustalimy maksymalną kwotę, do której będziemy licytować. Staramy się głośno mówić o przeznaczeniu tego terenu, żeby potencjalni konkurenci mieli tego świadomość – mówi osoba znająca kulisy sprawy.
Przetarg miał się odbyć 27 marca, ale z oczywistych względów został odwołany.


Tagi:

Komentarze

  1. DK 9 lutego, 2021 at 9:41 am - Reply

    Właśnie zachodzę w głowę które miasto chce wybudować tak paskudny stadion

  2. Krzysztof 18 marca, 2020 at 8:33 pm - Reply

    SRK ustaliła cenę wywoławczą prawa wieczystego użytkowania gruntu na 300 000 zł. Z kolei sporządzony na zlecenie miasta operat szacunkowy opiewa na 197 060 zł. I nie wiem czy użytkowanie wieczyste jeszcze jest aktualne ? Użytkowania wieczystego niema na świecie a komuniści wymyślili użytkowanie wieczyste żeby Polacy nigdy nie mieli własności – no poza czerwonymi kacykami oni mają prawo mieć własność. Miasto powinno zabrać ziemię która jest i powinna być miasta. SKR – nie wypłaca nikomu odszkodowania za szkody górnicze. Sugeruje sprawiedliwe wyroki Sądowe.

Dodaj komentarz

*
*