Reklama

Miasto sprzedaje kamienicę na Mariackiej

G. Ż.
Za kilkanaście tygodni na przetarg zostanie wystawiona kamienica przy ul. Mariackiej 10. Od dłuższego czasu stała pusta. Budynek jest w złym stanie technicznym. Cena wywoławcza wyniesie 1,55 mln zł.

Pomysłów na zagospodarowanie kamienicy przy Mariackiej 10 było kilka. Jeden zakładał, że jej “operatorem” zostanie Centrum Kultury Katowice. Nic jednak z tego nie wyszło. Przez pewien czas zagospodarowana była część parteru. CKK urządziło tam m.in. centrum informacji o mieście. Organizowane były też wystawy, projekcje i koncerty.

Kilkanaście miesięcy temu KZGM zabezpieczył siatką elewację, bo tynk zaczął spadać na chodnik.

Prezydent Katowic zdecydował, że budynek zostanie wystawiony na nieograniczony przetarg. Ogłoszenie ukaże się najwcześniej w lipcu, a sam przetarg zostanie przeprowadzony po upływie dwóch miesięcy od dnia ukazania się ogłoszenia w prasie. – Nabywca zobowiązany będzie do rozpoczęcia remontu kamienicy w terminie 12 miesięcy od dnia nabycia  i oddania budynku do użytkowania w terminie 24 miesięcy – informuje Dorota Musz z wydziału gospodarki mieniem Urzędu Miasta Katowice.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*