Reklama

Podziemny dworzec autobusowy będzie miał całodobową ochronę

Grzegorz Żądło
Prawdopodobnie jeszcze w sierpniu na podziemnym dworcu autobusowym w Katowicach pojawią się ochroniarze, którzy będą go pilnować przez całą dobę. Miasto zdecydowało się na ich wynajęcie, bo na dworcu często przebywali bezdomni, a jego wyposażenie było niszczone.

Do listy złych rzeczy, które działy się na podziemnym dworcu, można jeszcze dodać popełnianie przestępstw. Teraz jest szansa, że sytuacja zmieni się na lepsze. Miejski Zarząd Ulic i Mostów wystąpił do urzędu miasta o 100 tys. zł, które powinny wystarczyć na wynajęcie ochroniarzy do końca roku. – Czekamy aż swój ogólnokrajowy przetarg na ochronę dworców rozstrzygnie PKP. Kiedy kolej wybierze firmę, podpiszemy z nią umowę z taką samą stawką. Wówczas dworzec podziemny będzie ochraniany na tych samych zasadach jak ten kolejowy. Myślę, że nastąpi do do końca sierpnia – mówi Piotr Handwerker, dyrektor MZUiM w Katowicach.

Na problem dewastacji i braku bezpieczeństwa pasażerowie zwracali uwagę od dawna. Na ostatniej sesji rady miasta o sprawę publicznie zapytał radny Krzysztof Pieczyński. Wiceprezydent Krzysztof Mikuła odpowiedział wtedy, że miasto „wystąpi do właściwych służb, żeby objąć teren dworca odpowiednią uwagą.”

Wygląda na to, że najbardziej właściwa będzie ochrona.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*