Reklama

Miasto powoła spółkę do budowy stadionu

Wizualizacja stadionu GKS
Grzegorz Żądło
We wrześniu ma zostać powołana miejska spółka, której celem będzie prowadzenie budowy stadionu przy ul. Bukowej. Jej pierwszym zadaniem będzie przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego.

Jeszcze kilka miesięcy temu wiceprezydent Katowic Krzysztof Mikuła zapowiadał, że miasto będzie chciało pozyskać do budowy stadionu partnera prywatnego. To już nieaktualne. Cała inwestycja ma zostać sfinansowana z budżetu miasta. – Z naszych obliczeń wyszło, że tak będzie taniej. Wbrew pozorom, formuła PPP nie jest optymalna przy tego typu przedsięwzięciach – tłumaczy Mikuła.

Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że po prostu nikt nie chciał inwestować w budowę stadionu, bo nie widzi w tym żadnego interesu.

Na utworzenie spółki musi się zgodzić rada miasta, ale z tym raczej problemu nie będzie. Odpowiednia uchwała w tej sprawie zostanie przygotowana na wrześniową sesję. Podstawowym zadaniem nowej spółki w początkowym okresie działalności będzie przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla stadionu. Ten ma być gotowy jeszcze w tym roku. Kolejny rok ma zostać przeznaczony na stworzenie projektu, a lata 2017-2018 na budowę.


Tagi:

Komentarze

  1. KOSZUTKA.EU 20 lipca, 2015 at 10:30 pm - Reply

    Najtaniej będzie, jeżeli wszystko będzie budowane z pieniędzy publicznych, armia urzędnicza będzie coraz większa a prezydent miasta będzie miał uprawnienia pana feudalnego. Wtedy będzie naprawdę tanio.

Dodaj komentarz

*
*