Reklama

Miasto odda budynek katowickim firmom. Pokazujemy pierwsze wizualizacje Strefy Innowacji

Łukasz Kądziołka
Zgodnie z zapowiedziami, miasto przygotowuje się do utworzenia inkubatora dla katowickich firm. Wewnątrz budynku w ścisłym centrum miasta mają powstać m. in. przestrzenie biurowe, do coworkingu i spotkań oraz sala konferencyjna. W przetargu na zaprojektowanie i adaptację budynku wystartowała jedna firma. Są pierwsze wizualizacje wnętrza przyszłego inkubatora.

O planach miasta informowaliśmy kilka miesięcy temu. Wtedy zlecona została inwentaryzacja i ekspertyza stanu technicznego budynku. Teraz wiadomo, że jego przeznaczenie jest już przesądzone. Obiekt przy ul. Teatralnej 17 zajmował wcześniej m.in. bank BGŻ. Od czasu jego wyprowadzki, stoi pusty. – Budynek ma służyć katowickim firmom. Ma zawierać przestrzenie biurowe, wystawienniczo-warsztatowe oraz miejsca do pracy indywidualnej, a także przestrzeń socjalną i magazynową – informuje biuro prasowe UM Katowice.

Aby dostosować budynek do przyszłej funkcji, trzeba będzie wykonać gruntowną modernizację. Projekt ma zawierać m.in. propozycję przebudowy parteru, piętra i piwnicy, zainstalowanie windy i przystosowania budynku dla osób niepełnosprawnych, monitoring, wymianę instalacji i ocieplenie budynku. Głównymi pomieszczeniami centrum przedsiębiorczości mają być lokal po banku, który mieścił się na parterze budynku przy ul. Teatralnej 17 oraz lokale biurowe na I piętrze.

Jak podaje biuro prasowe, zasady funkcjonowania obiektu znane będą dopiero w przyszłym roku. W tej kwestii dużo będzie zależało od decyzji prezydenta Marcina Krupy. Najprawdopodobniej wtedy okaże się jakie firmy będą mogły wprowadzić się do nowej przestrzeni przy ul. Teatralnej 17a. Na razie można jedynie przypuszczać jak będzie wyglądało wnętrze na podstawie koncepcji pracowni Czajkowski Kuźniak Architekci. Aranżacja katowickich architektów, pod nazwą „Strefa Innowacji”, ma być punktem wyjścia dla finalnego projektu budynku. W przetargu na zaprojektowanie i wykonanie robót przy ul. Teatralnej 17 ofertę w terminie złożyła tylko jedna firma – J&A Sp. z o. o. Cena jaką zaproponowała to 4 999 950 zł brutto. Na razie nie wiadomo czy urzędnicy przystaną na ofertę. Trwają jeszcze prace komisji przetargowej. Decyzja ma zostać podjęta w przyszłym tygodniu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*