Reklama

Market budowlany rozdaje wrzosy za elektrośmieci

Redakcja
Jeden ze sklepów zachęca do przyniesienia zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Każdy, kto przyniesie elektrośmieci, otrzyma odpowiednią liczbę wrzosów.

Ruszyła akcja „Kwiaty za elektrograty” w Castoramie. Sieć sklepów co roku zachęca klientów do oddania niepotrzebnego sprzętu. Wymienić je można na sadzonki wrzosów. – Do naszych klientów trafi w tym roku ponad 250 tysięcy sadzonek kwiatów. Chcemy w ten sposób promować świadome wybory, które przyczyniają się do zachowania środowiska naturalnego w jak najlepszym stanie. Niestety wciąż wiele z produktów elektronicznych lub elektrycznych trafia na wysypiska komunalne lub, co gorsza, do lasów. Dzięki właściwej utylizacji nie tylko ograniczymy takie sytuacje, ale również możemy nadać tym produktom drugie życie – mówi Paweł Świętochowski, kierownik ds. relacji biznesowych i projektów społecznych w Castorama Polska. Akcja ma uświadomić, że elektrośmieci zawierają niebezpieczne substancje, które nie powinny przedostawać się do środowiska. Mają w sobie rtęć, kadm, związki bromu czy azbest. Dostają się one do gleby i wody poprzez składowanie w niewłaściwych miejscach lub na dzikich wysypiskach. Są bezpośrednim zagrożeniem dla roślin i zwierząt.

W dniach 24-26 września za każdy przyniesiony sprzęt klient otrzyma wrzos. Im więcej elektrośmieci, tym więcej sadzonek można odebrać. Uczestnicy akcji mogą otrzymać maksymalnie 10 sztuk (niezależnie od liczby oddawanego sprzętu). Poniżej tabela z dokładnym przeliczeniem. 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*