Reklama

Koronawirus w sklepie Społem w Katowicach. Trzeba było zutylizować towar

Ł. K.
Sklep spożywczy w Katowicach został zamknięty po tym jak u jednego z pracowników stwierdzono koronawirusa. Cała placówka została już zdezynfekowana, a część towaru trzeba było zutylizować.

Koronawirus w sklepie spożywczym w Katowicach. Od wczoraj sklep przy ul. Chorzowskiej 5a, należący do Społem Katowice, jest zamknięty. Mimo wdrożenia wszystkich zaleceń związanych z epidemią, w tym tygodniu okazało się, że jedna z pracownic ma koronawirusa. Od jakiegoś czasu miała objawy w postaci problemów z węchem i smakiem. – Kilkuset klientów codziennie odwiedzających sklep powoduje, że nie sposób zminimalizować tego ryzyka całkowicie – mówi Sebastian Bombała, dyrektor handlowy w Społem Katowice.

W sklepie na Koszutce pracuje 10 osób. Pierwsza pracownica, która miała pozytywny wynik testu na Covid-19, czuje się dobrze. Po otrzymaniu informacji o tym, że stwierdzono u niej koronawirusa, wszystkie panie z obsługi zostały skierowane na kwarantannę. Szybko okazało się, że dodatni wynik stwierdzono u jeszcze jednej pracownicy. Obie zakażone koronawirusem ekspedientki przebywają w domach, bo czują się dobrze. Wczoraj zakończyło się pobieranie wymazów od ostatnich pracowników. Wyniki testów pozostałej części załogi nie są jeszcze znane. Po pierwszej serii testów zostanie przeprowadzona druga.

W czwartek sklep został zdezynfekowany przez profesjonalną firmę. Część asortymentu trzeba było wyrzucić. Wśród zutylizowanych produktów są mięsa i wędliny. Nie wiadomo jeszcze kiedy sklep wznowi działalność. Społem stara się zapewnić nową obsługę i planuje otworzyć placówkę ponownie w poniedziałek.


Tagi:

Komentarze

  1. Darek 11 lipca, 2020 at 9:29 pm - Reply

    Już chyba nikt poza władzami nie wierzy w te brednie o pandemii. Zrobić z zapalenia płuc ebolę to tylko WHO potrafi

    • mixmix 11 lipca, 2020 at 10:57 pm Reply

      Tak mówisz bo nie było w Polsce 40 tysięcy trupów jak w Hiszpanii.

Dodaj komentarz

*
*