Reklama

Marcin Janicki prezesem GKS-u Katowice

Marcin Janicki (z prawej) wychodzi z cienia. Od dziś jest prezesem GKS-u Katowice.

G. Ż.
Marcin Janicki, dotychczasowy wiceprezes, został dziś powołany na stanowisko prezesa GKS-u Katowice. Prezydent Katowic daje mu pół roku na „odciśnięcie piętna na klubie”. GKS pozostawał bez prezesa od czasu, kiedy do dymisji podał się Wojciech Cygan.

W GKS-ie od wielu miesięcy źle się dzieje. Piłkarze kompromitują się w rozgrywkach drugiej ligi (nazywanej pierwszą) niemal co tydzień. Właśnie fatalna gra drużyny była jedną z przyczyn dymisji Cygana, do której doszło 13 września. Janicki został wtedy pełniącym obowiązki prezesa, a dziś rada nadzorcza spółki powołała go na stanowisko prezesa. Stało się to oczywiście na polecenie prezydenta Katowic. – Oczekuję, by w ciągu sześciu miesięcy prezes Marcin Janicki odcisnął swe piętno na klubie. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu – powiedział Marcin Krupa.

Janicki obejmuje stery w klubie, który jest w trudnej sytuacji. Pracownicy nie dostają wypłat na czas, a atmosfera wokół klubu jest fatalna. Prezydent Katowic zapowiedział, że nie będzie planowanego na październik dokapitalizowania spółki. Na fatalny wizerunek GKS-u wpływają też kibole. W tym sezonie m.ni., już po pierwszym meczu, chcieli się wedrzeć do szatni piłkarzy, a na ostatnim meczu przy ul. Bukowej palili flagi i szaliki Ruchu Chorzów. Odpalili też zabronione na stadionach race. GKS został za to ukarany finansowo. Klub musi zapłacić 8 tys. zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*