Reklama

Ławki z pergolami na Koszutce. W przyszłości będą zielone

Ł. K.
Nowe zielone ławki w Katowicach. Na jednym z placów pojawiły się miejsca do wypoczynku, które za kilka miesięcy zaczną się zazieleniać. To projekt z Zielonego Budżetu.

Zielone przystanki już były, teraz pojawiły się zielone ławki. Wiaty z rozchodnikiem na dachu i donicami z pnącymi roślinami miały początkowo pojawić się we wszystkich dzielnicach. Ostatecznie takie przystanki są tylko w trzech lokalizacjach – przy Basenie Brynów, przy ul. Sokolskiej i ul. Radockiego. Projekt z Zielonego Budżetu to pomysł mieszkanki Koszutki.

W następnej edycji budżetu partycypacyjnego złożyła podobny wniosek. W ubiegłorocznej odsłonie został wybrany do realizacji projekt dotyczący zielonych ławek. Teraz stanęły one już na pl. Grunwaldzkim. Choć miejsc do siedzenia tu nie brakuje, chodziło o to, żeby zlokalizować ławki tuż przy Galerii Artystycznej. Ławki z pergolami, przy któych nasadzono pnącza ustawiono bliżej al. Korfantego, obok Galeriowca.

W tym przypadku Zakład Zieleni Miejskiej zrealizował projekt zgodnie z jego założeniem. Stanęły dwie ławki. Na pergoli będą rosły winobluszcze i powojniki. Wartość tego projektu to 22 950 zł.


Tagi:

Komentarze

  1. kukura 27 grudnia, 2023 at 4:20 pm - Reply

    sWeeTaśNe

    idealnie pasują do postprzemysłowego miasta pełnego modernistycznej architektury.

  2. P Śl 27 grudnia, 2023 at 2:23 pm - Reply

    Zielone ławki, zielone przystanki, idealne siedlisko komarów i innego robactwa.

Dodaj komentarz

*
*