Reklama

Ktoś ukradł 24 rośliny posadzone z Zielonego Budżetu. Sprawa trafiła na policję

Redakcja
Kradzież zieleni na Koszutce. Ktoś wyciągnął z ziemi 24 krzewy, które zostały posadzone w ramach Zielonego Budżetu. KZGM zgłosił sprawę na policję.

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej informację o kradzieży roślin otrzymał od jednej z mieszkanek Koszutki. Nie wiadomo, kiedy mogło do niej dojść, ale kobieta zauważyła brak krzewów wczoraj, 1 czerwca. Ktoś postanowił wyjąć z ziemi krzewy rosnące przy ul. Wyszyńskiego. Zniknęły 24 sztuki ognika szkarłatnego, które posadzono w ramach realizacji projektu z ubiegłorocznej edycji Zielonego Budżetu. Łączne straty KZGM oszacował na prawie 1400 zł. Sprawa została zgłoszona na policję. Wkrótce KZGM planuje posadzić rośliny ponownie. Możliwe, że nie będą to krzewy tego samego gatunku, bo trzeba wybrać rośliny, które można sadzić o tej porze roku.

 

Ostatnio zieleń na Koszutce zniknęła też z powodu nieporozumienia. Firma wynajęta przez miasto przez pomyłkę skosiła kwiaty i trawy ozdobne podczas koszenia trawnika. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Sk 2 czerwca, 2023 at 4:45 pm - Reply

    patologia bnie zna granic!!!!

Dodaj komentarz

*
*