Reklama

Koronawirus w Polsce. Znów najwięcej nowych przypadków w woj. śląskim

Redakcja
Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w ciągu minionej doby w Polsce przybyło 381 osób, u których testy wykazały obecność koronawirusa. Zmarło 40 osób. Najwięcej nowych przypadków zakażenia – 97 – odnotowano w woj. śląskim. Zmarły 3 osoby.

Badania pobranych próbek wykazały obecność koronawirusa u: 3 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (2 mężczyzn w średnim wieku i dziecko), mieszkanki Myszkowa w sile wieku, 2 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (mężczyzna w średnim wieku i kobieta w sile wieku), starszego mieszkańca powiatu częstochowskiego oraz mieszkanki powiatu zawierciańskiego w sile wieku.

Dużym ogniskiem zakażeń jest Dom Pomocy Społecznej w Lublińcu. Ogółem w ciągu ostatniej doby w całym powiecie lublinieckim wykryto 32 przypadki zakażenia COVID-19 (najstarszy mieszkaniec ma 82, najmłodszy 13 lat). Nowi zakażeni to również: 2 starszych mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (kobieta i mężczyzna), mieszkanka Cieszyna w średnim wieku, 2 mieszkańców Sosnowca (kobieta i mężczyzna w sile wieku), mieszkaniec powiatu cieszyńskiego w średnim wieku, 3 młodych mieszkańców Mysłowic (kobieta i 2 mężczyzn), 2 młodych mieszkańców Siemianowic Śląskich, 4 mieszkańców Gliwic (3 kobiety: w sile wieku, młoda i w średnim wieku oraz młody mężczyzna), 3 mieszkańców z powiatu gliwickiego (2 kobiety: młoda i w sile wieku oraz mężczyzna w sile wieku), 2 mieszkańców powiatu żywieckiego (starsza mieszkanka i mężczyzna w sile wieku), 2 mieszkańców Tychów (młody i w sile wieku), mieszkaniec Czechowic-Dziedzic w średnim wieku, mieszkanka powiatu tarnogórskiego w sile wieku, mieszkaniec Orzesza w średnim wieku, 2 mieszkańców Katowic (młody mężczyzna i kobieta w sile wieku), 6 mieszkańców powiatu będzińskiego (najstarszy 89, najmłodszy 38), 3 mieszkańców powiatu bieruńsko-lędzińskiego (2 kobiety w średnim wieku, mężczyzna w sile wieku), mieszkaniec Chorzowa w średnim wieku, młody mieszkaniec Sosnowca, mieszkanka powiatu wodzisławskiego w średnim wieku, 3 mieszkańców Rybnika w średnim wieku, 2 mieszkańców Częstochowy (młoda kobieta i 7-letnie dziecko), 6 mieszkańców Zabrza (najstarszy 55, najmłodszy rok), 3 mieszkańców Bytomia (2 w średnim wieku i starszy), 2 mieszkańców Tarnowskich Gór (młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku), młody mieszkaniec powiatu raciborskiego i mieszkanka Zawiercia w średnim wieku.

Liczba zakażonych osób w woj. śląskim wzrosła do 1746.

Przybywa nadal osób, które wyzdrowiały. W swoich domach, w ostatnich tygodniach pod nadzorem służb sanitarnych i lekarza chorób zakaźnych, do zdrowia dochodziło 4 mieszkańców powiatu bieruńsko-lędzińskiego: 3 kobiety w wieku 25, 27 i 58 lat oraz 50-letni mężczyzna. Dwa kolejne badania pobranych próbek nie wykazały już obecności groźnego wirusa w ich organizmach.

Zmarły kolejne trzy osoby. W szpitalu w Raciborzu zmarli: 73-letnia kobieta z Gliwic i 67-letni mężczyzna z Częstochowy, w szpitalu w Tychach zmarła kobieta w wieku 88 lat, mieszkanka powiatu żywieckiego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*