Reklama

Koronawirus w Polsce. Prawie 1/3 nowych zakażonych to mieszkańcy woj. śląskiego

Nadal szybko rośnie liczba zakażonych koronawirusem w woj. śląskim. W ciągu ostatniej doby testu laboratoryjne potwierdziły obecność COVID-19 w organizmach 94 osób. To zdecydowanie najwięcej w skali kraju. W całej Polsce przybyło 316 chorych. Zmarły 34 osoby, z których 4 w woj. śląskim.

Kolejni mieszkańcy zakażeni Covid-19 to: starsza mieszkanka powiatu żywieckiego, 6 mieszkańców Bytomia (najstarsza 79, najmłodsza 18 lat), 2 starsze mieszkanki powiatu tarnogórskiego, starszy mieszkaniec Rudy Śląskiej, 4 mieszkańców Katowic (młoda mieszkanka, 2 mężczyzn: młody i starszy oraz 6-letnie dziecko), wiekowa mieszkanka powiatu zawierciańskiego, mieszkanka Zawiercia w sile wieku, 3 mieszkańców powiatu rybnickiego (2 kobiety: wiekowa i w sile wieku oraz dziecko), mieszkaniec Dąbrowy Górniczej w średnim wieku, młody mieszkaniec Częstochowy i młoda mieszkanka Myszkowa.

Obecność koronawirusa wykryto też w próbkach pobranych od: 4 mieszkańców Katowic (2 młodych i 2 w średnim wieku), 4 mieszkańców Lublińca (nastolatek i 3 w sile wieku), 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (młody mężczyzna i kobieta), mieszkanki Czeladzi w sile wieku, 2 starszych mieszkańców powiatu będzińskiego, mieszkanki Tarnowskich Gór w sile wieku, 2 mieszkańców Raciborza (kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna), 2 mieszkańców powiatu raciborskiego w średnim wieku, mieszkańca Bytomia w średnim wieku, 33 mieszkańców Rybnika (najmłodszy 11 lat, najstarszy 57 lat), 4 mieszkańców powiatu rybnickiego (3 młodych i w średnim wieku), 3 mieszkańców Żor (nastolatek, roczne dziecko, kobieta w średnim wieku), 3 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (2 młodych mężczyzn i w średnim wieku), 2 młodych mieszkańców Sosnowca, młodego mieszkańca Piekar Śląskich, mieszkańca Rudy Śląskiej w średnim wieku, 2 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (kilkuletnie dziecko i mężczyzna w średnim wieku), mieszkanki Tychów w sile wieku, mieszkańca powiatu bielskiego w średnim wieku, mieszkanki powiatu gliwickiego w sile wieku, mieszkańca Zabrza w średnim wieku.

Wyzdrowiało 100 kolejnych osób. Większość z nich dochodziło do zdrowia w swoich domach.

Łącznie w województwie śląskim jest już 310 osób wyleczonych z koronawirusa.

Zmarły kolejne 4 osoby. W szpitalu w Raciborzu zmarli: 94-letnia kobieta z Gliwic, 68-letni mężczyzna z Bytomia i 69-letni mężczyzna, a w szpitalu w Bytomiu zmarł 70-letni mężczyzna, mieszkaniec Bytomia.

Łącznie w woj. śląskim liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wzrosła do 2023, zmarło 105 osób.

W cały kraju zakażonych zostało 12 218 osób, zmarło 596.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*