Reklama

Koronawirus w Polsce. W woj. śląskim prawie tyle samo nowych przypadków zakażenia ile ozdrowieńców

Redakcja
W całej Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 10 511. W ciągu ostatniej doby przybyło 342 osób, którym testy potwierdziły obecność wirusa. Zmarło kolejnych 28 chorych, a łącznie 454. W woj. śląskim jest 35 nowych przypadków zakażenia, ale też 34 ozdrowieńców. Zmarły kolejne 3 osoby.

Obecność groźnego wirusa wykryto w próbkach pobranych od: 2 młodych mieszkańców Tychów, 4 mieszkańców powiatu bielskiego (7-letnie dziecko, starszy mężczyzna i 2 kobiety: starsza i w średnim wieku), 3 mieszkanek powiatu lublinieckiego (2 starsze i w średnim wieku), 2 mieszkańców Mysłowic (mężczyzna w średnim wieku i młoda kobieta), 3 mieszkańców Rybnika (2 w średnim wieku i w sile wieku), młodego mieszkańca powiatu rybnickiego, 4 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (3 w średnim wieku i w sile wieku), mieszkanki Piekar Śląskich w sile wieku oraz starszego mieszkańca Częstochowy.

Badania genetyczne próbek pobranych od kolejnych mieszkańców wykazały obecność koronawirusa u: 7 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (najstarszy 62, najmłodszy 45 lat), 4 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (2 młodych i 2 w średnim wieku), mieszkańca Tarnowskich Gór w sile wieku, mieszkańca powiatu tarnogórskiego w średnim wieku oraz dziecka z Bytomia.

34 mieszkańców województwa wygrało walkę z koronawirusem. To 2 mieszkańców Rudy Śląskiej: 65-letnia kobieta i 55-letnia mieszkanka, 39-letnia mieszkanka Sosnowca oraz 4-letnia mieszkanka Dąbrowy Górniczej, 64-letni mieszkaniec Żor, 11 mieszkańców powiatu cieszyńskiego  (najstarszy ma 60 lat, najmłodszy 8 lat), 3 mieszkańców powiatu bielskiego: 65-letnia kobieta i mężczyźni w wieku 59 lat i 37 lat oraz 9 mieszkańców powiatu lublinieckiego (najstarszy 62 lata, najmłodszy 12 lat). Wszyscy leczyli się w swoich domach, w izolacji, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz lekarza chorób zakaźnych.

W szpitalu zakaźnym w Raciborzu wyzdrowiał 32-letni mieszkaniec Rybnika. W szpitalu w Tychach hospitalizowany jest 64-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, u którego w organizmie również nie wykryto już zakażenia. Podobnie jest w przypadku 50-letniego mieszkańca Psar, który leczył się w szpitalu w Bytomiu.

Wyzdrowieli też: młoda mieszkanka Częstochowy i mieszkaniec Chorzowa w sile wieku, którzy przez ostatnie dni przebywali w izolacji w swoich domach oraz przebywająca w szpitalu w Rawie Mazowieckiej starsza mieszkanka Częstochowy.

Ogółem w woj. śląskim koronawirussa COVID-19 potwierdzono u 1649 osób. Zmarło 86 z nich, a wyzdrowiało 127.


Tagi:

Komentarze

  1. Sebastian 24 kwietnia, 2020 at 9:31 am - Reply

    Bardzo proszę by nie używać zamiennie określenia „ozdrowieniec” z „osobą która wyzdrowiała”. To są dwa różne pojęcia. Ozdrowienie nie oznacza, że ktoś wyzdrowiał!
    Polecam Google.

Dodaj komentarz

*
*