Reklama

Koronawirus w Polsce. Ponad 120 nowych przypadków zakażenia wśród górników

Redakcja
Minionej doby koronawirusa wykryto o kolejnych 356 osób, z których 205 to mieszkańcy woj. śląskiego. Zmarło 11 osób, w tym jedna mieszkanka śląskiego.

Wirusa wykryto w próbkach pobranych od: 17 pracowników KWK Pniówek, mieszkańca powiatu gliwickiego w sile wieku, 7 mieszkańców Rybnika (najmłodszy 6, najstarszy 47 lat), 2 mieszkańców Częstochowy w sile wieku, mieszkańca powiatu żywieckiego w sile wieku, 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego (dziecko, kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna), młodej mieszkanki Gliwic, 7 mieszkańców Bytomia (najstarszy 55, najmłodszy 5 lat), mieszkańca powiatu rybnickiego w średnim wieku, starszego mieszkańca powiatu częstochowskiego i mieszkanki Kłobucka w sile wieku.

Badania genetyczne wykazały, że zakażeni zostali też: 106 pracowników kopalni, 5 mieszkańców Katowic (najstarszy 68, najmłodszy 7 lat), starszy mieszkaniec powiatu kłobuckiego, 4 mieszkańców Bytomia (najmłodszy 10, najstarszy 55 lat), 2 mieszkańców Piekar Śląskich (młody mężczyzna i kobieta w sile wieku), mieszkaniec Żor w średnim wieku, 2 mieszkańców powiatu żywieckiego (starsza kobieta i kobieta w sile wieku), mieszkaniec Tychów w sile wieku, 9 mieszkańców Rybnika (najstarszy 61, najmłodszy 7 lat), 7 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 81, najmłodszy 22 lata), 7 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (najmłodszy 27, najstarszy 54 lata), 3 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (młody, w średnim wieku i starszy), 3 mieszkańców powiatu rybnickiego (2 mężczyzn: młody i w sile wieku oraz kobieta w sile wieku), 3 mieszkanki powiatu bielskiego (w średnim wieku, w sile wieku i starsza), mieszkaniec Jaworzna w sile wieku, 2 mieszkańców powiatu bieruńsko-lędzińskiego (kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna), mieszkanka Zabrza w średnim wieku, 2 mieszkańców powiatu mikołowskiego (młoda kobieta i mężczyzna), 2 mieszkańców powiatu raciborskiego (starsza kobieta i młody mężczyzna) i mieszkanka powiatu cieszyńskiego w sile wieku.

Łącznie w woj. śląskim jest już 5544 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało 1171 osób, a zmarło 179. W ciągu ostatniej doby w szpitalu w Tychach zmarła 69-letnia kobieta z powiatu żywieckiego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*