Reklama

Koronawirus w Polsce. Kolejny dzień woj. śląskie z największą liczbą nowych zachorowań

Redakcja
W Polsce jest już 11 617 osób, u których testy potwierdziły obecność koronawirusa. W ciągu ostatniej doby przybyło 344 zakażonych, z których 74 to mieszkańcy woj. śląskiego. Zmarło 11 chorych, w tym jedna w woj. śląskim.

Koronawirusa wykryto u: starszej mieszkanki Czeladzi, starszej mieszkanki Jaworzna, mieszkańca Wisły w sile wieku, 4 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (młody mężczyzna i 3 kobiety: starsze i w średnim wieku), 6 mieszkańców powiatu rybnickiego (najmłodszy 27, najstarszy 42 lata), 5 mieszkańców Katowic (najmłodszy 18, najstarszy 43 lata), 4 mieszkańców Żor (3 młodych i w średnim wieku), 2 mieszkańców Gliwic w średnim wieku, nastolatki z powiatu gliwickiego, 6 mieszkańców Rybnika (najmłodszy 26, najstarszy 47 lat), 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 3 mieszkańców Lublińca (wiekowy mężczyzna i 2 kobiety: młoda i w średnim wieku), 2 mieszkańców powiatu częstochowskiego (kobieta w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), 3 mieszkanek Dąbrowy Górniczej (starsza, w sile wieku i 12-latka), starszej mieszkanki Częstochowy, starszej mieszkanki powiatu zawierciańskiego, mieszkanki Zawiercia w średnim wieku, 4 mieszkańców powiatu żywieckiego (2 młodych kobiet, wiekowej kobiety i mężczyzny w sile wieku), 3 mieszkańców Żywca (2 kobiet: młodej i w sile wieku oraz młodego mężczyzny), młodej mieszkanki Bierunia oraz młodej mieszkanki powiatu pszczyńskiego.

Obecność Covid-19 wykryto też w próbkach pobranych od: 2 mieszkańców Świętochłowic (starszego mężczyzny i kobiety w sile wieku), 4 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (kobieta w średnim wieku, 2 kobiety i mężczyzna w sile wieku), starszego mieszkańca Rudy Śląskiej, 5-letniego dziecka z Tarnowskich Gór, 2 mieszkańców powiatu tarnogórskiego  (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców Katowic (młodej kobiety i mężczyzny w średnim wieku), 2 mieszkanek powiatu żywieckiego (starsza i w sile wieku), mieszkanki Żywca w sile wieku, mieszkańca powiatu częstochowskiego w średnim wieku, 3 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (młoda kobieta, kobieta i mężczyzna w średnim wieku) i 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (młoda kobieta i 10-letnie dziecko). Wszyscy mieszkańcy są w stanie dobrym i dzięki temu mogą leczyć się w swoich domach pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych i lekarza zakaźnika.

Wyzdrowiało kolejnych 40 osób. To: mieszkaniec Katowic w średnim wieku, 2 mieszkanki Jastrzębia-Zdroju (starsza i w średnim wieku), mieszkanka Czeladzi w średnim wieku, mieszkanka Cieszyna w sile wieku, starsza mieszkanka Gliwic, mieszkanka Częstochowy w sile wieku oraz młoda mieszkanka powiatu lublinieckiego. Osoby te leczyły się w izolacji w swoich domach pod ścisłym nadzorem sanepidu i lekarza chorób zakaźnych. Starszy mieszkaniec powiatu cieszyńskiego przebywa w szpitalu zakaźnym w Tychach, w jego organizmie też nie ma już koronawirusa. Podobnie jest w przypadku starszego mieszkańca Mikołowa, który także leczył się w szpitalu.

Kolejne osoby, które wyzdrowiały to: 4 mieszkańców Cieszyna (2 kobiety w średnim wieku i 2 w sile wieku), mieszkanka Bytomia w sile wieku, starsza mieszkanka powiatu lublinieckiego, mieszkanka Jastrzębia-Zdroju w sile wieku, 3 mieszkańców powiatu będzińskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkanki powiatu rybnickiego (młoda i starsza), 2 mieszkańców Mysłowic (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), młoda mieszkanka Katowic, mieszkaniec powiatu zawierciańskiego w sile wieku, mieszkanka Świętochłowic w średnim wieku, 2 mieszkanki Bielska-Białej w średnim wieku, mieszkanka powiatu kłobuckiego w średnim wieku, mieszkaniec Koziegłów w średnim wieku, mieszkanka Piekar Śl. w sile wieku, młody mieszkaniec Orzesza, 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku), młoda mieszkanka Zabrza. Wszyscy mieszkańcy przez ostatnie tygodnie leczyli się w izolacji w swoich domach, pod nadzorem właściwych sanepidów oraz będąc w kontakcie z lekarzem chorób zakaźnych.

W szpitalu zakaźnym w Tychach do zdrowia dochodzą: 76-letnia mieszkanka Zawiercia i 91-letni mieszkaniec Bytomia. W szpitalu w Raciborzu hospitalizowana jest 77-letnia mieszkanka powiatu lublinieckiego, zaś na oddziale zakaźnym w Chorzowie mieszkaniec Katowic w średnim wieku. Kolejne próbki pobrane od tych mieszkańców nie wykazały już obecności koronawirusa.

Łącznie w województwie śląskim jest już 210, które wygrały walkę z koronawirusem. Zmarły 94 osoby. Ostatnia ofiara to 84-letnia kobieta z powiatu żywieckiego, która przebywała w szpitalu w Raciborzu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*