Reklama

Koronawirus w Polsce. Już 4200 zakażonych górników

Redakcja
W ciągu ostatniej doby w całej Polsce zostało wykrytych 230 przypadków zakażenia koronawirusem. Prawie połowa z nich – 109 – w woj. śląskim. Zmarło 18 osób, w tym 6 na Śląsku.

Koronawirusem zarazili się w woj. śląskim: 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (nastolatka i starszy mężczyzna), 3 mieszkanki Rybnika (młoda, w średnim wieku oraz w sile wieku), 2 mieszkanki Piekar Śląskich (młoda i w średnim wieku), 9 mieszkańców Bytomia (najstarszy 57, najmłodszy 5 lat), 2 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (młody mężczyzna i kobieta w średnim wieku), 2 mieszkanki powiatu tarnogórskiego (młoda i w średnim wieku), mieszkanka Sosnowca w średnim wieku, 3 mieszkańców powiatu żywieckiego (2 kobiety: w sile wieku i w średnim wieku oraz mężczyzna w średnim wieku), 19 mieszkańców Rudy Śląskiej (najstarszy 79, najmłodszy rok), młody mieszkaniec powiatu kłobuckiego, 4 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (najmłodszy 19, najstarszy 64 lata), młoda mieszkanka powiatu lublinieckiego, mieszkaniec Chorzowa w średnim wieku, młody mieszkaniec Żor, 5 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (najmłodszy 12, najstarszy 50 lat), 7 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 72, najmłodszy 24 lata), 4 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 47, najmłodszy 7 lat), 3 mieszkańców Żor (2 młodych i starszy), 2 mieszkańców powiatu raciborskiego (dziecko i kobieta w sile wieku), 2 mieszkańców Bytomia w sile wieku, 8 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (najstarszy 55, najmłodszy 29 lat), mieszkaniec Zawiercia w sile wieku, 5 mieszkańców powiatu mikołowskiego (najstarszy 76, najmłodszy 14 lat), 2 mieszkańców Tychów (starszy mężczyzna i kobieta w sile wieku), 10 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 54, najmłodszy 4 lata), 2 mieszkańców Rybnika w średnim wieku, 4 mieszkańców Świętochłowic (najmłodszy 14, najstarszy 48 lat) i 3 mieszkańców Zabrza (nastolatek, młody i w sile wieku).

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, zakażonych zostało łącznie już 4200 górników, z czego 3356 to pracownicy kopalń wyłonieni w badaniach przesiewowych. Łącznie do tej pory wykonano ponad 47 tys. badań przesiewowych. We wtorek ruszył II etap testów w kopalni Zofiówka,  jutro rozpoczną się badania górników kopalni Ziemowit, a w czwartek KWK Marcel. Łącznie do końca tygodnia planowane jest przetestowanie kolejnych prawie 14 tys. pracowników zakładów górniczych.

Od początku epidemii, na COVID-19 zachorowało 8 557 mieszkańców woj. śląskiego. Wyzdrowiało już 2020, z których 81 ostatniej doby.

Zmarło 217 osób. W ciągu ostatniej doby służby poinformowały o śmierci 6 osób. W Szpitalu w Tychach zmarli: 70-letni mężczyzna z Tychów oraz 84 – letnia kobieta z Lędzin, w Szpitalu w Raciborzu 75-letnia kobieta z Wodzisławia Śląskiego, 86 – letni mężczyzna z Wodzisławia Śląskiego  oraz 84-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego, w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu 56-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*