Reklama

Koronawirus w Polsce. Bardzo duży wzrost liczby zakażonych i zgonów w woj. śląskim

Redakcja
W ciągu ostatniej doby koronawirusa potwierdzono w Polsce u 422 osób. Aż 159 z nich to mieszkańcy woj. śląskiego. Zmarło 28 osób, z których 8 w woj. śląskim.

W dniu, w którym premier ogłosił dalsze luzowanie obostrzeń w kraju, Ministerstwo Zdrowia podało niepokojące dane o stanie epidemii. Statystyki wyglądają bardzo niekorzystnie zwłaszcza dla woj. śląskiego. W ciągu doby przybyło 159 nowych zakażonych COVID-19. Jest też 8 kolejnych zgonów.

W izolacji domowej z powodu wykrycia koronawirusa pozostaną w najbliższych tygodniach: 5 mieszkańców powiatu rybnickiego (najmłodszy 9 lat, najstarszy 62), 2 mieszkańców Katowic (młody i w sile wieku), 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego (starsza mieszkanka i 2 mężczyzn: w średnim wieku i w sile wieku), mieszkaniec Chorzowa w średnim wieku, 2 mieszkańców Gliwic (w sile wieku i w średnim wieku), mieszkaniec powiatu pszczyńskiego w średnim wieku, młoda mieszkanka Tychów, 4 mieszkańców powiatu kłobuckiego (nastolatek, kobieta w sile wieku i 2 mężczyzn: starszy i w sile wieku), 2 mieszkańców Świętochłowic (nastolatek i mężczyzna w sile wieku), 6 mieszkańców Bytomia (najstarszy 69 lat, najmłodszy 26), 2 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (młoda kobieta i mężczyzna), mieszkanka powiatu tarnogórskiego w sile wieku, 2 mieszkańców Tarnowskich Gór (kobieta i mężczyzna w sile wieku), mieszkaniec Rudy Śląskiej w średnim wieku.
Obecność koronawirusa wykryto również w próbkach pobranych od: 4 mieszkańców powiatu bielskiego (najmłodszy 29, najstarszy 65 lat), 3 kolejnych mieszkańców Zabrza (2 młodych mężczyzn i kobieta w sile wieku), 31 mieszkańców Bytomia (najmłodszy 15, najstarszy 96 lat), 4 kolejnych mieszkańców Tarnowskich Gór (2 mężczyzn w średnim wieku, w sile wieku i kobieta w sile wieku), mieszkańca Mikołowa w sile wieku, 5 mieszkańców powiatu żywieckiego (najstarszy 70, najmłodszy 46 lat), mieszkanki powiatu będzińskiego w sile wieku, 8 kolejnych mieszkańców Rybnika (najmłodszy 15 lat), starszej mieszkanki Bielska-Białej, mieszkańca powiatu cieszyńskiego w średnim wieku, 3 mieszkanek powiatu zawierciańskiego (w sile wieku i starsze) i 7 kolejnych mieszkańców powiatu rybnickiego (najmłodszy 15 lat, najstarszy 81).

Koronowirusa wykryto też u: 5 mieszkańców Bytomia (najstarszy 94, najmłodszy 33 lata), 2 mieszkańców Żor w średnim wieku, młodej mieszkanki Skoczowa, 18 mieszkańców Rybnika (najmłodszy 2 lata, najstarszy 74), 6 mieszkańców powiatu rybnickiego (najmłodszy 25 lat, najstarszy 49), 9 mieszkańców Katowic (najmłodszy 7 lat, najstarszy 67), 2 mieszkańców Tychów (mężczyźni: młody i w sile wieku), 3 mieszkańców Zabrza (2 młodych mężczyzn i kobieta w sile wieku), mieszkańca Chorzowa w średnim wieku, 5 mieszkańców Gliwic (najmłodszy 29 lat, najstarszy 50 lat), 2 mieszkańców powiatu gliwickiego (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (starsza kobieta i mężczyzna) oraz młodego mieszkańca Wodzisławia Śląskiego
Łącznie w woj. śląskim są 2182 przypadki zakażenia COVID-19.

W ciągu ostatniej doby zmarło 8 osób z woj. śląskiego. W szpitalu w Tychach zmarli: 90-letni mężczyzna z Bytomia, 81-letni mężczyzna z powiatu bielskiego, 62-letnia kobieta z powiatu lublinieckiego i 93-letni mężczyzna z powiatu żywieckiego. W szpitalu w Raciborzu zmarli: 61-letni mężczyzna z Lublińca i 86-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu żywieckiego. W szpitallu w Rudzie Śląskiej zmarł 78-letni mężczyzna, mieszkaniec Rudy Śląskiej, a w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu kobieta w wieku 75 lat, mieszkanka Żywca.
Łącznie, od początku epidemii, zmarło już w woj śląskim 113 osób.

Kolejnych 12 osób wygrało walkę z chorobą. Najstarsza z nich ma 69 lat, najmłodsza 22 lata. Tylko jeden z mieszkańców, 69-letni mieszkaniec Mysłowic, był hospitalizowany ze względu na uciążliwe objawy zakażenia koronawirusem. Pozostali leczyli się w swoich domach pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych i lekarza chorób zakaźnych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*