Reklama

Nowe stacje rowerowe w Katowicach

Redakcja
Rozbudowa systemu rowerów miejskich w Katowicach. Miasto zgodnie z planem dokłada kolejne stacje i rowery City by bike. Od momentu rozpoczęcia sezonu użytkownicy wypożyczyli je prawie 30 tys. razy.

Kolejne stacje i rowery w Katowicach. System City by bike miał zacząć działać 1 kwietnia, ale z powodu epidemii koronawirusa jego uruchomienie ostatecznie było możliwe dopiero 6 maja. Od tamtej pory użytkownicy chętnie korzystają z rowerów. Teraz będą mieli nieco większą możliwość wypożyczania. System roweru miejskiego od piątkuj powiększył się o 7 stacji.

Jedną z nich w ostatnich dniach uruchomiło Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego obok nowej inwestycji przy ul. Leopolda w Bogucicach. Kolejne stacje stanęły w czterech dzielnicach. Nowe punkty, gdzie można wypożyczyć rowery, znajdują się: na pl. Rostka (Śródmieście ), przy ul. Pułaskiego (os. Paderewskiego), przy skrzyżowaniu ul. Ściegiennego z Chorzowską oraz u zbiegu ul. Ściegiennego z Krzyżową (Dąb) oraz obok biblioteki przy ul. Wajdy (Bogucice). Do tego doszły jeszcze dwie stacje przy nowych miejskich basenach w Burowcu i Brynowie. W tym sezonie rowerowym plan minimum to 84 stacje, z czego 83 działa już dzisiaj. Do uruchomienia zaplanowana jest jeszcze stacja przy nowym dworcu autobusowym „Sądowa”. Uruchomienie kolejnych zależy od sytuacji finansowej miasta. Wraz ze zwiększeniem liczby stacji, pojawiło się też więcej rowerów. Ich liczba wynosi teraz 666. Do dyspozycji mieszkańców ponownie są rowery cargo (20 sztuk), które służą do przewozu ładunku do 100 kg lub czworga małych dzieci.

Tylko w tym sezonie mieszkańcy Katowic wypożyczyli rowery ponad 28 700 razy, a liczba użytkowników wzrosła o 2 680 nowych osób.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*