Reklama

Nowy zjazd i nawierzchnia. Wkrótce ruch na węźle w Giszowcu ma być płynniejszy

Redakcja
Przebudowa węzła na DK86 postępuje. W najbliższych tygodniach kierowcy pojadą nową nawierzchnią. Zaraz po tym dostępny ma być pierwszy bezkolizyjny łącznik z drogą krajową nr 81.

Kończy się kolejny etap prac na przebudowywanym węźle w Giszowcu. Miasto informuje o tym, co będzie się działo na skrzyżowaniu dróg krajowych numer 86 i 81 w najbliższych tygodniach. Wykonawca, firma NDI, realizuje budowę obu jezdni DK86, powstają też trzy wiadukty przebiegające nad liniami kolejowymi i ul. Kolistą. Pomiędzy dwoma z nich wzmacniany jest nasyp. – Realizujemy budowę konstrukcji nawierzchni drogowej na odcinkach drogowych DK-86. Poza tym wykonujemy dwa przejścia podziemne w technologii żelbetowej, monolitycznej – relacjonuje Adam Owsiany, dyrektor projektu w firmie NDI.

Jak zapowiada wykonawca, we wrześniu do ruchu zostanie oddana łącznica bezkolizyjna (łącząca DK81  i DK-86) umożliwiająca wjazd z ul. 73 Pułku Piechoty (DK81) na ul. Pszczyńską (DK86) w kierunku na Tychy. Wcześniej, do końca wakacji, oddany do dyspozycji kierowców ma zostać 700-metrowy odcinek jezdni zachodniej DK86 w stronę Tychów, od wiaduktu nad ul. Kolistą do skrzyżowania z ul. Górniczego Stanu.

Koszt całej inwestycji to już ponad 300 mln zł, z czego 210 milionów miasto pozyskało z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*