Reklama

Kolejowe utrudnienia. Pociągi na trasie Katowice-Tychy są odwoływane lub opóźnione

Ł. K.
Utrudnienia dla pasażerów pociągów. Dojazd z Katowic do Tychów i w przeciwnym kierunku będzie dzisiaj przez kilka godzin utrudniony. Pociągi są odwoływane na bieżąco.
Z powodu usterki od rana występują utrudnienia na trasie Katowice-Tychy. Powodem jest uszkodzenie sieci trakcyjnej pomiędzy przystankiem Katowice Podlesie a stacją Tychy. Jak informuje Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych, doszło do niego ok. godziny 2.00 w nocy podczas przejazdu pociągu towarowego. Mimo awarii pociągi kursują po jednym z dwóch torów między Katowicami Ligotą a Tychami. Jednak z powodu małej przepustowości ruch jest utrudniony i część pociągów jest na bieżąco odwoływana. Inne mogą notować około 30-minutowe opóźnienia. Pomiędzy stacjami Tychy Lodowisko i Tychy kursuje wahadłowo jeden skład. Utrudnienia mają się zakończyć w godzinach popołudniowych. Informacje szczegółowe dotyczące poszczególnych kursów zamieszczane są TUTAJ.

Tagi:

Komentarze

  1. P Śl 11 stycznia, 2021 at 1:34 pm - Reply

    A po co remontowali ten szlak przez Kostuchnę? Lepiej odwołać całkowicie zamiast puścić część składów zmienioną trasą? Część i tak się nie zatrzymuje po drodze, więc mogły by objechać.

Dodaj komentarz

*
*