Reklama

Wykolejenie w Czechowicach-Dziedzicach. Prace na linii kolejowej do Bielska-Białej potrwają jeszcze wiele godzin

Redakcja
Wykolejenie pociągu towarowego w Czechowicach-Dziedzicach. Trwają prace nad przywróceniem ruchu. Wagony są po kolei umieszczane w torze, ale utrudnienia potrwają jeszcze wiele godzin.

Duże utrudnienia na południu województwa. W nocy pociąg towarowy Lotos jadący ze stacji Zduńska Wola do Czechowic-Dziedzic, dojeżdżając do stacji końcowej, wykoleił się. Cztery wagony wypadły z toru o godz. 1.20. Ta sytuacja spowodowała ogromne utrudnienia. Od rana na miejscu PKP Polskie Linie Kolejowe pracują nad przywróceniem ruchu. Nad ranem pociąg techniczny z dźwigiem dojechał na miejsce. Na razie udało się umieścić w torze dwa z wykolejonych wagonów. Jak informuje Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK, planuje się przywrócenie ruchu pociągów po jednym torze jeszcze dzisiaj wieczorem. Wszystko zależy od tego, jak szybko uda się wykonać niezbędne prace. Oznacza to, że nadal będą występowały utrudnienia, ale przejazd przez stację będzie możliwy.

W związku z wykolejeniem występują i będą występowały jeszcze przez wiele godzin duże utrudnienia dla pasażerów na trasie Pszczyna – Czechowice-Dziedzice – Bielsko Biała. Ruch kolejowy pomiędzy przystankiem Goczałkowice Zdrój a stacją Czechowice-Dziedzice został całkowicie wstrzymany. Koleje Śląskie wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na odcinku Pszczyna – Czechowice-Dziedzice. Pozostałe pociągi jeżdżą objazdami. Pociągi PKP Intercity kierowane są przez Oświęcim i Mysłowice. Na trasie Czechowice-Dziedzice – Katowice została wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Na razie nie jest znana przyczyna wykolejenia. Powołana została komisja, która ma wyjaśnić okoliczności zdarzenia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*