Reklama

Kolejny katowicki radny kandyduje do sejmu. “Prawda was wyzwoli”

Zdjęcie archiwalne.

Grzegorz Żądło
Józef Zawadzki jest szóstym radnym z Katowic, który wystartuje w wyborach do sejmu. Znalazł się na trzecim miejscu listy komitetu wyborczego Polska Jest Jedna. To partia, którą założył prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech.

Już wcześniej swój start w wyborach ogłosili Jarosław Makowski, Barbara Wnęk-Gabor (oboje z listy Koalicji Obywatelskiej), Piotr Pietrasz, Krystyna Panek (oboje z PiS) oraz Dawid Durał (Trzecia Droga). Szóstym kandydatem z katowickiej rady miasta jest Józef Zawadzki.

Radny Forum Samorządowego i Marcin Krupa startuje z listy partii Polska Jest Jedna. To ugrupowanie, które w czasie pandemii koronawirusa stworzył prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech. Początkowo Piech koncentrował się głównie na krytykowaniu rządu w podejściu do szczepionek. Kwestionował skuteczność szczepionek, choć uparcie twierdził, że nie namawia do niepoddawaniu się szczepieniom.

Józef Zawadzki to jego kolega. W ostatnich latach publicznie udzielał Piechowi poparcia. Teraz startuje pod jego skrzydłami do sejmu. Dostał trzecie miejsce w okręgu katowickim.

Jak można przeczytać na jego ulotce, którą rozesłał m.in. do dziennikarzy, Zawadzki koncentruje się na trzech głównych hasłach, czyli trosce o dzieci, seniorów i czyste środowisko. Jednak najważniejszym hasłem dla całej partii jest zdanie: Prawda was wyzwoli.

Podkreśla, że będzie walczył o powstrzymanie likwidacji polskich kopalń i oparcie polskiej energetyki na węglu i źródłach geotermalnych.

Inne postulaty radnego Zawadzkiego to poprawa jakości kształcenia w szkołach, sytuacji dzieci przebywających w domach dziecka i pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych, a także dostępu dzieci i młodzieży do szybkiej i bezpłatnej pomocy psychologicznej.

Józef Zawadzki jest radnym w Katowicach od 2o02 roku.


Tagi:

Komentarze

 1. Kononowicz 25 września, 2023 at 4:06 pm - Reply

  Moja krew! Trza mieć w życiu ambicje

 2. chwalmypana2137 24 września, 2023 at 5:10 pm - Reply

  chciałem tylko przypomnieć, że oprócz akcji wspomnianej w artykule Pan Piech jako prezydent Siemianowic oficjalnie zawierzył miasto Matce Boskiej.
  Oprócz tego – “Prezydent Piech prosi też o wstawiennictwo Anioła Stróża Polski, św. siostrę Faustynę, św. Jana Pawła II, bł. ks. Michała Sopoćko oraz wszystkich świętych”
  to chyba wystarczy.

  • Kicek 26 września, 2023 at 7:53 am Reply

   I co, uzyskał je?

 3. Wojtek 24 września, 2023 at 2:39 pm - Reply

  Już teraz p.Zawadzki 75 lat.

Dodaj komentarz

*
*