Reklama

Kolejni mieszkańcy Katowic zarażeni koronawirusem. Zmarła mieszkanka Mysłowic

Redakcja
Prezydent Katowic poinformował o kolejnych trzech osobach, które zaraziły się koronawirusem. To dwie kobiety i mężczyzna. Przybywa też chorych w całym województwie i kraju. Liczna ofiar śmiertelnych przekroczyła 30. Jedną z ostatnich jest 73-letnia mieszkanka Mysłowic, która zmarła w szpitalu w Tychach.

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, 73-letnia mieszkanka Mysłowic zmarła w niedzielę. Miała choroby współistniejące. Do szpitala zakaźnego w Tychach została przetransportowana ze szpitala w Mysłowicach. Kobieta zgłosiła się do lekarza z powodu infekcji grypowej i duszności, które nie chciały ustąpić od kilku dni. W ciągu kilkunastu godzin jej stan gwałtowanie się pogorszył i z powodu powikłań wywołanych zakażeniem koronawirusem zmarła. Inspektorzy sanitarni nie ustalili źródła zakażenia 73-latki, która mieszkała sama. Osoby z najbliższego otoczenia kobiety zostały poddane kwarantannie.

W dobrym stanie w izolacji domowej przebywa mężczyzna w średnim wieku z powiatu żywieckiego. Mieszkaniec był w kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną.

Również w izolacji w swoim domu przebywa młody mieszkaniec powiatu bielskiego, który miał kontakt z osobą chorą.

W czasie kwarantanny domowej wystąpiły objawy koronawirusa u kobiety w sile wieku z powiatu częstochowskiego. Mieszkanka miała kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia.

W miejscu pracy zakaziła się kobieta w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego. Stan zdrowia pozwala, by mogła leczyć się w domu.

Także w swoim domu może pozostać kobieta w średnim wieku, która, jak ustaliły służby sanitarne w Bytomiu, miała kontakt z osobą chorą na Covid-19.

Dokuczliwe objawy zakażenia wystąpiły u mężczyzny w sile wieku, który na razie pozostaje w domu w izolacji. Mężczyzna miał kontakt z osobą chorą ze swojego otoczenia i pozostaje pod nadzorem sanepidu w Sosnowcu.

Obecnie hospitalizowanych jest 168 osób, w kwarantannie przebywa 11 908 osób, a nadzorem objęto 8 053 mieszkańców.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*