Reklama

Kolejne autobusy zatrzymują się przy Sądowej

Łukasz Kądziołka
Na nowym dworcu w Katowicach zatrzymują się kolejne autobusy. Pasażerowie wybierający się na lotnisko w Pyrzowicach powinni sprawdzić rozkład jazdy.

Dworzec przy ul. Sądowej został otwarty w zeszłym tygodniu. Jednak po uroczystym przecięciu wstęgi ruch jest tutaj niewielki. Do zatrzymujących się tutaj autobusów ZTM oraz dalekobieżnych kilku przewoźników dołączyły dzisiaj kolejne.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pustki na nowym dworcu. Przewoźnicy nadal korzystają ze starego

Zmiany w kursowaniu trzech linii autobusowych to ważna informacja dla osób, które wybierają się na lotnisko w Pyrzowicach. Od dzisiaj do dotychczasowych tras tzw. linii lotniskowych dołączony został przystanek Katowice Sądowa. Na międzynarodowym dworcu autobusowym zatrzymują się autobusy AP2, AP3 i AP4. Nowy dworzec dla AP2 i AP3 jest przystankiem początkowym i końcowym. Jak informuje ZTM, autobusy w kierunku lotniska najpierw obsługują „Sądową”, a następnie zatrzymują się na dworcu pod Galerią Katowicką. W przypadku AP4, dworzec podziemny zostanie pominięty. Jednak na odcinku Sądowa-Dworzec PKP oraz Dworzec PKP-Sądowa przejazdy będą realizowane jako linia AP2 (bez konieczności przesiadki). W związku ze zmianami konieczna jest korekta godzin odjazdów linii do lotniska. Rozkłady jazdy są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. AA 5 października, 2020 at 11:21 pm - Reply

  Absurd goni absurd.
  Mamy nowy pusty dworzec autobusowy skąd ruszają puste autobusy jadące na lotnisko w Pyrzowicach.
  Czy Pan redaktor może zapytać w ZTM Metropolii:
  – jakie jest średniodobowe obłożenie na kursach AP1 AP2 AP3 i AP4 ?
  – w jakim procencie wpływy ze sprzedaży biletów na liniach lotniskowych pokrywają koszty kursów?

  Z moich obserwacji przez kilka miesięcy (jeszcze przed pandemią) wynikało że CUDEM jest pojedynczy lub para pasażerów na kurs. A zwykle autobus mknie ulicami metropolii pusty wioząc powietrze….

  Może jednak sensowniej było by przeorganizować te linie lotniskowe.
  Koszty są gigantyczne – korzyści brak

  • kici 6 października, 2020 at 12:54 pm Reply

   Raczej moment przełomowy, a nie absurd. Nie budują to źle. Budują też źle. Weźcie wy się wszyscy puknijcie.

Dodaj komentarz

*
*