Reklama

Koleje Śląskie przewiozły ponad 100 tys. pasażerów za 1 zł. Promocja nadal obowiązuje na dwóch trasach

Redakcja
Kolejowa oferta na ferie cieszyła się dużą popularnością. W ciągu kilkunastu dni skorzystało z niej ponad 100 tys. pasażerów. Nadal można podróżować za złotówkę pociągami Kolei Śląskich, ale tylko na dwóch trasach łączących woj. śląskie i małopolskie.

Po raz pierwszy akcja z okazji ferii została wprowadzona w 2019 roku, ale wtedy bilety były całkowicie bezpłatne i z oferty skorzystało 150 tysięcy osób. Na ferie w 2024 roku Koleje Śląskie powróciły do akcji sprzed pandemii, ale z biletami za symboliczną opłatę. W okresie ferii zimowych od 27 stycznia do 11 lutego, bilety dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 18 lat kosztowały tylko złotówkę. Dzisiaj przewoźnik pochwalił się efektami promocji. W ciągu 16 dni skorzystało z niej ponad 100 tys. osób. Dokładnie kupiono w tym czasie 112 792 biletów za 1 zł. Jak podkreślał prezes Kolei Śląskich, o popularności akcji świadczy to, że inny przewoźnik wprowadził taką samą ofertę. – Nasz pomysł został powielony w województwie małopolskim. Jak wiemy, oni są ostatnim województwem, które ma w tym roku ferie ma jako ostatnie. Wprowadzili dokładnie taką samą akcję – mówi Patryk Świrski. Najpopularniejszym kierunkiem w trakcie trwania Kolei na ferie był zresztą właśnie Kraków. Na trasie Katowice – Kraków – Katowice sprzedano łącznie 5,2 tys. biletów za złotówkę. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też południe regionu. Na trasie do Bielska-Białej wynik sprzedażowy to prawie 4 tys. biletów. Trzecim pod względem popularności kierunkiem była Częstochowa.

W związku z wprowadzeniem oferty biletów za 1 zł przez Koleje Małopolskie nadal będzie można skorzystać z promocji w pociągach Kolei Śląskich. Chodzi o te relacje, które są obsługiwane przez regionalnego przewoźnika na terenie sąsiedniego województwa, czyli na odcinku Katowice – Kraków oraz Katowice – Zakopane. Podobnie jak Kolejach Śląskich, oferta specjalna „Małopolski bilet na ferie” jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 lat aż do ukończenia szkoły ponadpodstawowej. Bilet za 1 zł w czasie ferii w woj. małopolskim (od 10 do 25 lutego) jest ważny przez cały dzień, do północy i uprawnia do wielokrotnych przejazdów w ramach całej sieci. Bilety honorują Koleje Małopolskie i Polregio. Można z nimi podróżować również autobusami Małopolskich Linii Dowozowych. Szczegóły TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*