Reklama

Koleje Śląskie jadą do Krakowa

Łukasz Kądziołka
Pierwszy i na razie ostatni raz Koleje Śląskie pojadą do Krakowa. To specjalna propozycja na ferie. Przejazd złotym pociągiem za kilka dni, a dzisiaj rejestracja i konkurs.

Historyczny przejazd z Katowic do Krakowa pociągiem Kolei Ślaskich. Przewoźnik przygotował już drugą propozycję z okazji ferii zimowych. Pierwszym prezentem dla młodszych podróżnych była możliwość zwiedzania bazy Kolei Śląskich w miniony weekend.

Drugi to bezpłatny pociąg do Krakowa. Za kilka dni złoty „Powstaniec” zabierze pasażerów do stolicy Małopolski. Choć czas przejazdu w porównaniu do autobusu nie powala, to chętnych raczej nie powinno brakować. Można tak sądzić po liczbie zgłoszeń, które pojawiły się na Facebooku i skrzynce mailowej w odpowiedzi na konkurs. – Chcemy jeszcze dać taką dodatkową propozycję, żeby to sami podróżni wybrali nazwę dla tego pociągu. W związku z tym jeszcze dzisiaj do północy czekamy na zgłoszenia – mówi Magdalena Iwańska, rzeczniczka prasowa Kolei Śląskich. Na pytanie, jak powinien nazywać się ten specjalny przejazd padło już kilkaset odpowiedzi i cały czas ich przybywa. Wśród nich pojawią się takie jak: Smok Wawelski, Barbakan, Spodek, Obwarzanek, Krakowice, Krakusek- Hanysek czy Lajkonik. Autor zwycięskiej propozycji wraz z osobą towarzyszącą będą mieli gwarantowane miejsce w pociągu i dostaną gadżety przewoźnika. Swoje propozycje można w umieścić w komentarzu TUTAJ lub przesłać na adres [email protected] jeszcze dzisiaj do północy. Rozstrzygnięcie konkursu jutro.Wszyscy pozostali mogą zarejestrować się na przejazd z Katowic do Krakowa dzisiaj o godzinie 18.00 TUTAJ. Liczba miejsc jest ograniczona. Koleje Śląskie przewidziały 100 miejsc. Pociąg ruszy w sobotę, 18 stycznia, o godzinie 7.04. Po drodze zatrzyma się na 15 minut w Jaworznie Szczakowej, gdzie na podróżnych czeka niespodzianka i dotrze do Krakowa o godzinie 9.00. Powrotny kurs zaplanowano na godzinę 15.30. Pociąg przyjedzie do Katowic o godzinie 17.18.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*