Reklama

Kolej wystawiła na przetarg kamienicę w centrum Katowic

Grzegorz Żądło
Na prawie 10,5 mln zł Polskie Koleje Państwowe wyceniają zespół kamienic przy ul. Dworcowej, który właśnie wystawiły na przetarg. Potencjalny nabywca będzie miał dziewięć miesięcy na podpisanie umowy.

O tym, że kolej chce się pozbyć budynków przy Dworcowej 3 wiadomo od dawna. W czerwcu i lipcu ukazały się ogłoszenia w tej sprawie. – Przetarg został jednak ogłoszony po raz pierwszy – informuje Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP S.A.

Kolej wycenia zespół 7 kamienic ciągnących się pomiędzy ulicami Dyrekcyjną i Mielęckiego na 10,49 mln zł. Ich powierzchnia użytkowa wynosi 7378 m kw. Przetarg obędzie się 7 sierpnia o godz. 10. Potencjalny nabywca będzie musiał przebić cenę wywoławczą co najmniej 0 200 tys. zł.

To kolejna nieruchomość przy Dworcowej, którą sprzedaja PKP. Pod koniec 2007 budynki starego dworca za 45,45 mln zł kupiła firma Eurostar Real Estate, którą reprezentował były piłkarz kadry Polski Marek Koźmiński. Mimo zapowiedzi, do dzisiaj spółka nie zainwestowała w remont dworca żadnych pieniędzy.

Dworcowa_3


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*