Reklama

IBM nie zajmie drugiego biurowca przy autostradzie A4

Grzegorz Żądło
Wbrew nieoficjalnym zapowiedziom, amerykański gigant nie wprowadzi się do kolejnego biurowca w Katowicach. Budynek, który powstał tuż obok tego zajmowanego już przez IBM, zajmie za to PKP CARGO.

W branży IT od jakiegoś czasu krążą spekulacje, wedle których IBM nie rozwija się w Katowicach tak jak to sobie zaplanował. Informacja o zajęciu sąsiedniego biurowca przez inną firmę mogłaby potwierdzać te informacje. Jednak ani Echo Investment, czyli developer biurowców A4 Business Park w Katowicach, ani IBM nie chcą zdradzić czy amerykańska spółka rzeczywiście wstępnie zarezerwowała drugi biurowiec. – Nie możemy tego potwierdzić. Proszę zapytać w IBM – mówi Wojciech Gepner, PR manager Echo Investment. Również przedstawiciele IBM są bardzo oszczędni w słowach.- IBM nie komentuje plotek i spekulacji – ucina Aleksandra Porowska z działu PR IBM w Polsce.

Zapewnia za to, że firma działa w Katowicach zgodnie z wcześniejszymi założeniami. – Aktualnie w katowickim ośrodku zatrudniamy blisko 900 pracowników. Mamy wyjątkowe możliwości rozwoju zarówno dla absolwentów kierunków technologicznych, jak i doświadczonych specjalistów IT z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem – tłumaczy Porowska.

IBM zapowiadał jednak, że docelowo pracę w katowickim Centrum Dostarczania Usług znajdą 2 tys. osób. Czy i kiedy  to nastąpi, firma nie informuje. Przedstawicielka IBM stwierdza jedynie, że „w Katowicach nie spodziewamy się problemów ze znalezieniem odpowiednich kandydatów do pracy w naszym centrum”.

A4 Business Park Katowice
A4 Business Park Katowice

Na razie więc IBM pozostanie w pierwszym biurowcu A4 Business Park. Drugi we wrześniu niemal w całości zajmie PKP Cargo. Przeprowadzi się do niego z dwóch innych budynków. Własnego, przy ul. św. Huberta i wynajmowanego przy Al. Korfantego. Ten pierwszy zostanie wystawiony na sprzedaż. – Postanowiliśmy zrezygnować z dwóch odrębnych siedzib i postawiliśmy na jedno wspólne biuro dla zakładu i katowickiej centrali. To najlepsze rozwiązanie. Łączenie siedzib jest trendem obserwowanym w dużych przedsiębiorstwach. Pozwala na efektywniejsze zarządzanie powierzchniami biurowymi i optymalizację kosztową – mówi Łukasz Hadyś, członek zarządu PKP CARGO ds. finansowych.

Na razie umowa najmu obejmuje 8 000 m kw. co stanowi 82% powierzchni biurowca. W czerwcu PKP CARGO najprawdopodobniej wynajmie resztę i zajmie cały 10-kondygnacyjny budynek.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*