Reklama

Klatki schodowe i korytarze budynków Nowego Nikiszowca będą wyglądać inaczej niż planowano

Widoczne na zdjęciach wykończenie wnętrz jest już częściowo nieaktualne.

Grzegorz Żądło
Miały być czerwone podłogi i surowy beton. Będą szare podłogi i tynk. Nowy zarząd Polskiego Funduszu Rozwoju Nieruchomości, który jest inwestorem osiedla Nowy Nikiszowiec, postanowił zmienić koncepcję wykończenia części wspólnych budynków na budowanym jeszcze osiedlu.

Na początku października 2019 roku ujawniliśmy jak będą wyglądać wnętrza bloków Nowego Nikiszowca, czyli osiedla, które powstaje w ramach programu Mieszkanie Plus. Pisaliśmy wtedy, że przyjęte na „pokazowej” klatce schodowej i korytarzach rozwiązania są już właściwie przesądzone. Okazuje się jednak, że w koncepcji zaszły zmiany i to istotne. Zbiegło się to w czasie ze zmianą zarządu PFR Nieruchomości. Prezesi, którzy akceptowali projekt i odpowiadali za inwestycję w Nikiszowcu, rozstali się ze spółką. Nowemu zarządowi nie spodobały się zaproponowane wcześniej rozwiązania. Z naszych informacji wynika, że wpływ na decyzję o innym wykończeniu wnętrz niż pierwotnie planowano wpływ miały też negatywne opinie internautów.

Co się zmieni? Pierwotnie klatki schodowe i korytarze miały być wykończone nietypowo jak na budynek mieszkalny. Betonowe podłogi miały zostać pomalowane na czerwono. Sufity i ściany klatek schodowych miały zostać wykończone surowym betonem. To już jednak nieaktualne. Betonowe podłogi klatek schodowych zostaną pomalowane na kolor szary. Sufity oraz ściany klatek schodowych zostaną z kolei pokryte tynkiem gipsowym pomalowanym w odcieniu jasnej szarości. – Zmiany zostały wprowadzone w celu podniesienia walorów estetycznych przestrzeni wspólnych, a także zwiększenia jej trwałości w trakcie eksploatacji budynków – informuje Ewa Syta, rzecznik prasowy PFR Nieruchomości.

Kluczowe jest tu „podniesienie walorów estetycznych„. Z naszych informacji wynika, że korytarze w pierwotnej wersji wykończenia kojarzyły się niektórym z piwnicami. Dlatego inwestor zdecydował o zmianie koncepcji. Z naszym informacji wynika też, że będzie to kosztowało dodatkowo około 1 mln zł. Rzecznik PFR Nieruchomości zapewnia jednak, że koszt nowego wykończenia wnętrz „mieści się w budżecie zakładanym dla katowickiej  inwestycji„.

Niezmienne pozostają inne elementy wykończenia klatek schodowych. Ściany przy drzwiach do mieszkań zostaną wykonane z betonowych bloczków pomalowanych na biało. Przy drzwiach znajdzie się czerwony pasek. Wykonane z prefabrykatów schody będą koloru „cementowego”.

Zakładanym terminem zakończenia budowy osiedla jest grudzień 2020 roku, mimo że pierwotnie Nowy Nikiszowiec miał być gotowy we wrześniu. Wtedy ma się dopiero zacząć nabór chętnych do zamieszkania na osiedlu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*