Reklama

Kino Światowid zmienia neon. Poprzedni się spalił

Ł. K.
Neon w centrum Katowic został zdemontowany, ale kino Światowid czeka już na nowy. Powinien się pojawić w ciągu kilku dni.

Kino Światowid w Katowicach będzie miało nowy neon. W ostatnich dniach zniknęły litery, które już od zeszłego lata nie świeciły. Neon zamontowany w 2012 roku uległ awarii. Świetlna instalacja spaliła się. Teraz pozostały tylko elementy montażowe na ścianie kamienicy przy ul. 3 Maja 7, gdzie w podwórku już od 110. lat działa kultowe kino. Na elewacji pojawi się jednak nowy neon i to bardzo szybko, bo w ciągu kilku dni. Jak informuje Agnieszka Skrzelowska z Silesia Film, wszystko jest w trakcie realizacji. Najprawdopodobniej w piątek świetlna instalacja zostanie zamontowana. Na razie instytucja nie zdradza, jak będzie wyglądała.

Nowy neon Światowida rozbłysnąć ma jeszcze przed wydarzeniem zaplanowanym na przyszły tydzień. 30 stycznia na ekranie kina Światowid zostanie wyświetlony obraz uchodzący za pierwszy polski film fabularny „Powrót birbanta” (1902). Kilka lat później, w 1909 roku, przy ulicy Grundmannstrasse w Katowicach powstaje Kino Colosseum. To obecny Światowid. W ten sposób kino będzie świętowało swoje 110. urodziny, dokładnie przypadające na koniec 2019 roku. Oprócz seansu widzów czeka spotkanie z wyjątkowymi gośćmi i prezentacja urządzenia kinematograficznego. Nadal dostępne są bilety na to wydarzenie w cenie 20 zł. Więcej szczegółów TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*