Reklama

Agnieszka Holland spotka się dzisiaj z widzami w Katowicach. Tu powstawał jej najnowszy film

Łukasz Kądziołka
„Obywatel Jones” przedpremierowo i spotkanie z Agnieszką Holland w Katowicach. Przy okazji pokazu najnowszego obrazu reżyserki odbędzie się dyskusja w dwóch kinach studyjnych. Sale podczas seansu „Obywatela Jonesa”, który był kręcony również w Katowicach, będą wypełnione do ostatniego miejsca.

Agnieszka Holland przyjedzie do Katowic, żeby spotkać się z widzami w dwóch kinach studyjnych. W kinie Rialto i kinie Kosmos odbędą się dzisiaj przedpremierowe pokazy jej najnowszego filmu. „Obywatel Jones” powstawał w Polsce, na Ukrainie i w Wielkiej Brytanii. W województwie śląskim ekipa filmowa kręciła sceny przez dwa tygodnie. W kwietniu pracę przy „Obywatelu Jonesie” można było zobaczyć w Katowicach w dwóch różnych lokalizacjach. Miasto w nowym obrazie Holland udaje Moskwę z lat 30. Sceny były nagrywane we wnętrzu budynku przy ul. Mickiewicza 3 (do niedawna siedziba ING Banku Śląskiego) oraz na pl. Sejmu Śląskiego. Mieszkańcy mogli obok gmachu urzędu marszałkowskiego zobaczyć aktorów w strojach z czasów międzywojennych, stare samochody czy komunistyczne plakaty. Plac Sejmu Śląskiego pojawia się zresztą na kilka sekund w trailerze do „Obywatela Jonesa”. Film opowiada historię Garetha Jonesa, dziennikarza z Walii, który usiłuje odkryć przed światem prawdę o stalinowskim reżimie i tragedii wielkiego głodu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Agnieszka Holland kręci w Katowicach film o walijskim dziennikarzu

„Obywatel Jones” został we wrześniu uznany za najlepszy film 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Otrzymał tam Złotego Lwa. Oprócz tego nagrodzona została scenografia (odpowiedzialny za nią był Grzegorz Piątkowski).

Agnieszka Holland wróci dzisiaj do Katowic, żeby spotkać się z widzami i opowiedzieć o swoim filmie. Reżyserka sama zaprosi widzów na pokazy, a po nich odbędzie się dyskusja z jej udziałem. Sale kinowe będą wypełnione do ostatniego miejsca. Biletów na pokazy w kinie Rialto i kinie Kosmos nie da się już kupić. Pierwszy seans zaczyna się o godz. 18.00, a pół godziny później rusza drugi, w Kosmosie. „Obywatel Jones” trafi na ekrany kin w całej Polsce w piątek, 25 października.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*