Reklama

Kierowca prawie rozjechał kobietę z dziećmi na pasach. Policja publikuje nagranie

Redakcja
Kobieta z dwójką dzieci mogła zostać potrącona na przejściu dla pieszych. Policja opublikowała nagranie, które przysłał inny kierowca. Było blisko tragedii.

Dwa tygodnie temu policjanci opublikowali nagranie z os. Witosa. Widać na nim, że kierowca zupełnie zignorował przejście dla pieszych. 46-latek kierujący renault omija samochód, który zatrzymał się, żeby umożliwić przekroczenie jezdni kobiecie z dziecięcym wózkiem. Auto przejeżdża po powierzchni wyłączonej z ruchu i tylko dzięki temu, że kobieta idzie powoli, to nie dochodzi do potrącenia. Kierowca dostał 15 punktów karnych, a sprawę skierowano do sądu. 46-latkowi grozi grzywna do 30 tysięcy złotych i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. To wideo przesłane przez świadka na skrzynkę Stop Agresji Drogowej pozwoliło ukarać mieszkańca Katowic.

To wydarzyło się 21 września, a dwa dni wcześniej bardzo podobna sytuacja miała miejsce w Zabrzu. Dzisiaj policja opublikowała nagranie z kamery samochodowej, zarejestrowane na ul. de Gaulle’a. Tym razem mogło dojść do potrącenia trzech osób. Kobieta z dwójką dzieci przechodziła przez pasy i przepuścił ją samochód na pierwszym pasie. W tym momencie samochód jadący drugim pasem przejechał z dużą prędkością bardzo blisko pieszych. Mogło dojść do tragedii, brakowało kilka kroków. Policjanci z Zabrza ustalili, że za kierownicą siedział 67-letni mieszkaniec Świętochłowic. Mężczyzna za omijanie pojazdów, które zatrzymały się, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszej ukarany został 2500 zł mandatem i 15 punktami. To nagranie również policja otrzymała na skrzynkę Stop Agresji Drogowej od innego kierowcy.

Zgodnie z przepisami, kierowca w momencie zbliżania się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim ma zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić mu pierwszeństwa.


Tagi:

Komentarze

  1. MIeskaniec 29 grudnia, 2022 at 8:08 pm - Reply

    2500 tys tyko ! to skandal co to za policja ! Powinien stracic prawko i mandat 3 X 2500 tys

Dodaj komentarz

*
*