Reklama

Kierowca chciał wręczyć policjantom 5 tys. złotych łapówki. Wylądował na komendzie

Redakcja
Kierowca chciał przekupić policjantów, którzy zatrzymali go do kontroli drogowej w Katowicach. Żeby uniknąć kary, chciał im dać 5 tys. zł łapówki. Mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci z katowickiej drogówki prowadzili wczoraj kontrolę na ul. Karliczka w Giszowcu. W pewnym momencie zatrzymali przejeżdżającego opla. Po sprawdzeniu trzeźwości kierowcy, okazało się, że mężczyzna ma prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującemu groziła kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

Takiej kary chciał uniknąć 63-latek. Dlatego w trakcie kontroli mężczyzna zaproponował policjantom 5 tys. złotych łapówki. Choć wiedział, że interwencja jest nagrywana. Mężczyzna wyjął pieniądze z portfela i zaoferował funkcjonariuszom drogówki, kładąc je w radiowozie. Kierujący został zatrzymany i doprowadzony do katowickiej jednostki, a gotówka zabezpieczona. Podejrzanemu przedstawiono zarzut przekupstwa funkcjonariuszy, w celu odstąpienia przez nich od czynności prawnych. Odpowie również za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Na czas trwającego postępowania został objęty policyjnym dozorem. Zastosowano również poręczenie majątkowe.


Tagi:

Komentarze

  1. MM 11 czerwca, 2022 at 8:14 am - Reply

    Dziwią mnie tacy ludzie, nie dość, że jeżdżą po wypiciu alkoholu to jeszcze popełniają od razu drugą głupotę i dają policji kasę. Przecież łapówka to przestępstwo, a razem z jazdą po alkoholu to już kumulacja i pewność, że wyrok będzie większy.

  2. P Śl 10 czerwca, 2022 at 6:44 pm - Reply

    5 tys. jest do 0,5, a powyżej jest zdaje się od stycznia minimum 10 tys.

Dodaj komentarz

*
*