Reklama

Kibolskie napisy na elewacji budynku KSM. Sprawą zajmuje się policja

Ł. K.
Wulgarne napisy na jednym z niedawno pomalowanych budynków na Koszutce. Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa zgłosiła sprawę na policję i zwraca się z prośbą do GKS-u Katowice.
Pseudokibice zdewastowali budynek na Koszutce. Na ścianie bloku przy ul. Wierzbowej 38-46 namalowali wulgarne napisy pod adresem Ruchu Chorzów. Pojawiły się odwrócone erki i wyzwiska. Na jednej ze ścian ktoś namalował swastykę, a na innej pojawiły się znaki przypominające nazistowskie symbole. Do tej dewastacji doszło w nocy z 15 na 16 lutego. Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje, że to blok, który w zeszłym roku został pomalowany po termomodernizacji. Sprawa została zgłoszona na policję.
Autor wulgarnych napisów i symboli, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za zniszczenie wspólnego dobra wszystkich mieszkańców Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej” – pisze KSM na swoim Facebooku.

Jednak to zależy od tego, czy uda się namierzyć sprawcę bądź sprawców. Jak mówi kom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, sprawą zajmują się policjanci z II komisariatu. Na miejscu wykonano oględziny z udziałem technika kryminalistyki. – Jeżeli te napisy uda się usunąć lub zamalować, czyli nie zostanie trwale uszkodzona elewacja, to postępowanie będzie prowadzone  w kierunku bezprawnego umieszczenia napisu bez zgody zarządcy budynku – wyjaśnia kom. Żyłka. W innym przypadku ma być to potraktowane jako uszkodzenie mienia.

W związku z tym, że trwa nadal termomodernizacja, wykonawca ma usunąć malunki na zlecenie KSM-u. Spółdzielnia wycenia szkody na 5 tys. złotych. KSM prosi mieszkańców, którzy mogą pomóc w namierzeniu sprawcy lub sprawców o kontakt z Administracją Osiedla Wierzbowa KSM (32) 258-79-61 , (32) 201-05-94.  O przekazywanie informacji dotyczących dewastacji spółdzielnia poprosiła też GKS Katowice.
Zdjęcia: Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa

Tagi:

Komentarze

 1. TW Bolek 22 lutego, 2024 at 10:16 am - Reply

  To gówniarze malują, starzy kibole napierd… się maczetami. Młodzi chcą kretynom jakoś zaimponować to tez robią kretyńskie rzeczy. Kiedy z bieda w Polsce wyleczy się z tego kibolstwa. Ciekawie jest w Zabrzu, bo tam jak się jedzie z autostrady A4 do centrum, to wszystkie słupy przez kilka kilometrów wymalowane są w kolorach ruskiej flagi :). Ukraińcy musza być tam nieźle zdziwieni. Swoją drogą nie szkoda im kasy na tyle farby, ale skoro kasa pochodzi z rozbojów to pewnie nie, ale kurde jakim się chce to robić?

 2. Slonzok 21 lutego, 2024 at 11:42 pm - Reply

  Jak kundle znakują teren – tak ich psia mentalność. Zamiast rozwiązywać problemy między sobą jak mężczyźni, to te tchórzliwe gnoje wybazgrają ludziom na domach wulgaryzmy farbą – tak żeby potem dzieci i starsi musieli oglądać te pierdoły. Taki to ich pokaz męstwa i odwagi – napaćkać farbką „kufa nie lubie ruchu” w nocy jak nikt nie patrzy. Dzielni sprejowi wojownicy. Banda patologicznych tchórzliwych miernot i tyle. A najśmieszniejsze jest to, że paradoksalnie nikt nie jest takiemu kibolskiemu dzieciaczkowi mentalnie bliższy niż jego odpowiednik z Chorzowa 🙂

 3. Kris 21 lutego, 2024 at 6:51 pm - Reply

  łamać ręce i po sprawię na welnowcu popisane większość budynków

  • gizmo 21 lutego, 2024 at 10:36 pm Reply

   Do lochu, kolonii karnej, bez kozery powiem pińcet lat łagru.

 4. HahaHihi 21 lutego, 2024 at 5:49 pm - Reply

  A sołtys Krupa buduje tym patusom stadion za miliard.

 5. kukura 21 lutego, 2024 at 1:11 pm - Reply

  Lol widać że to jakieś kaszojady. Czcionka jak z elementarza 3 klasy i ta swastyka, ktora pokonała skomplikowaniem malującego.

  za dupe i niech madka płaci.

  • kurpa 21 lutego, 2024 at 3:11 pm Reply

   jeżeli napisy wyglądają jak z elementarza 3 klasy to obstawiałbym jednak dorosłych kiboli gksu, zatrzymali się w rozwoju gdzieś na takim poziomie

   • gizmo 21 lutego, 2024 at 10:39 pm Reply

    I rure w gardło przez nos, a co, niech ma. Dał nam przykład pułkownik kultury, minister niesprawiedliwości i ministerstwo interesów zagranicznych jak walczyć z wrogiem trzecio klasowym.

    • kukura 22 lutego, 2024 at 9:14 am Reply

     patriota, miłośnik swastyk broni chuliganów. pewnie czuje więź ideową.

     no ale jak ktoś bronił przestępców Wąsika i Kamińskiego to taki chuligan to już bułka z masłem.

     • gizmo 22 lutego, 2024 at 9:29 am Reply

      Sawicka uniewinniona, minister skazany. Od razu wiadomo kto jest miłośnikiem socjalizmu, narodowego czy międzynarodówkowego wszystko jedno.

 6. eh 21 lutego, 2024 at 12:03 pm - Reply

  masakra

Dodaj komentarz

*
*