Reklama

Kibole GKS-u Katowice namalowali odwrócone „erki” na drzewach w parku

Redakcja
Wandale zdewastowali drzewa w parku w Katowicach. Kibole Gieksy wymalowali też wulgarne hasła pod adresem Ruchu Chorzów w pobliżu miejskiego przedszkola. Rada dzielnicy wiele razy prosiła o monitoring.

Kibole GKS-u Katowice zdewastowali park w Dąbrówce Małej. Tydzień temu jeden z mieszkańców dzielnicy zauważył trzech młodych mężczyzn w Parku Żołnierzy Września. Wszyscy mogli mieć około 18-20 lat. Jeden z nich pilnował, a dwóch malowało betonowe ogrodzenie. Obok barw klubowych i roku założenia GKS-u namalowali napisy pod adresem Ruchu Chorzów. Pomalowana ściana znajduje się tuż przy miejskim przedszkolu. – Tam są takie obraźliwe hasła. To raczej nie jest dobry elementarz – mówi Ewa Stebel z rady dzielnicy w Dąbrówce Małej. Minęło kilka dni i pojawiły się kolejne kibolskie napisy. Są to odwrócone herby Zagłębia Sosnowiec i Legii Warszawa. Na pniach kilku drzew wandale namalowali też odwrócone „erki”, czyli emblemat Ruchu Chorzów. – Zagotowało się we mnie, że nawet drzewom nie odpuścili – mówi pani Ewa. Dzisiaj zdjęcia zdewastowanego Parku w Dąbrówce zostały opublikowane przez Radę Jednostki Pomocniczej nr 14.

Wojny kiboli dają o sobie znać trwałym oszpeceniem dzielnicy. Tym razem ofiarą padł „Park w Dąbrówce” i „Park Żołnierzy Września”. Nawet drzew nie zostawiono w spokoju. Czy naprawdę musimy żyć w slumsach? Czy nie lepiej by było konfrontować wyższość jednego klubu nad drugim nie na murach, drzewach, ławkach tylko rywalizacją poprzez grę na boisku i porywającym dopingiem?” – czytamy w poście rady Dąbrówki Małej.

Rada już kilkukrotnie wnioskowała o monitoring w obu zdewastowanych lokalizacjach. Za każdym razem miasto opowiadało, że nie ma na kamery pieniędzy w planowanym budżecie. Mieszkańcy twierdzą, że na wezwania dotyczące dewastacji policja włąściwie nie reaguje. Zgłoszenie w tej sprawie trafiło dzisiaj również na platformę naprawmyto.pl.


Tagi:

Komentarze

 1. pytam się 27 kwietnia, 2020 at 11:58 am - Reply

  Ja się pytam gdzie są te nieudaczniki z władz. Gdy są wybory, to ich gęby wszędzie wiszą a jak są u władzy to co robią z tą bandą kibolską? Gdzie są władzuchy lokalne i centralne, gdzie jest policja. PiS miał robić porządek podobno …

 2. Obywatel 2 lutego, 2020 at 7:56 pm - Reply

  Własnie sprzedano teren po słynnych i renomowanych przedwojennych
  Kortach Tenisowych im. Jedrzejowskiej.
  Były korty i już nie ma.
  Obok AWF, stadion po przedwojennym TS Pogoń Katowice 1920roku.
  To samo FC Katowice z 1905roku, stadion w ruinie na Kościuszki i Muchowcu.
  Były, nie ma.

 3. Pablo 2 lutego, 2020 at 6:40 am - Reply

  Byl taki klub jeden ze starszych w kato ale nie bylo 150 tysi z miasta…. Teteny byly….
  R O Z W Ó J K A T O W I C E

 4. Michał 29 stycznia, 2020 at 3:32 pm - Reply

  Wiesz ile ma kosztować Stadion Miejski?

  • Michał 29 stycznia, 2020 at 3:33 pm Reply

   Pytanie do Andzeja

   • Andrzej 30 stycznia, 2020 at 8:07 am Reply

    Po ostatniej korekcie kosztorysu wychodzi 396,5 mln – wkleiłem linka, ale admin wykasował posta.
    Wpisz w google „koszt budowy stadion GKS Katowice, to Ci wyskoczą wyniki).
    Ciekawy był też material o tej Inwestycji” w TVPiss parę dni temu (Alarm).

    • Michał 30 stycznia, 2020 at 4:53 pm Reply

     Powtórze pytanie;
     Czy wiesz ile kosztuje budowa Stadionu Miejskiego dla Katowic? Nie kompleksu, tylko Stadionu

     • Andrzej 31 stycznia, 2020 at 7:32 am Reply

      To ja zapytam tak, czy wiesz ile miał kosztować stadion wraz z otoczeniem ?
      Tu jest np. taki materiał:

      „Jednym z głównych założeń na etapie projektowania była kwota, w ramach której miał zostać zbudowany stadion z otoczeniem. Pracownia RS ARCHITEKCI Sp. z o.o. na etapie konkursu określiła ją na poziomie 184,5 mln zł. W podobnej kwocie w Polsce zrealizowano i realizuje się inwestycje tego typu – można więc stwierdzić, że to cena rynkowa. . Co ważne właśnie taka kwota została precyzyjnie zdefiniowana w umowie podpisanej z pracownią RS ARCHITEKCI Sp. z o.o., co oznacza, że wykonawca był zobowiązany do przygotowania projektu właśnie o takim koszcie budowy”

      I tu jest problem, Miasto chciało wziąć kredyt na ten projekt, a dostało kosztorys na 561 mln (po korekcie 396,5 mln). WIdzisz różnicę ?

 5. Michał 29 stycznia, 2020 at 3:20 pm - Reply

  Czyli jakiej infrastruktury dla mieszkańców i przez kogo kibicowanej? Podaj która inna dyscyplina zgromadzi kibiców z Katowic i wypełni wtedy obiekty sportowe w mieście.

  • Michał 29 stycznia, 2020 at 3:21 pm Reply

   Pytanie do Andrzeja

   • Andrzej 30 stycznia, 2020 at 7:40 am Reply

    Faktycznie budowa stadionu za kilkaset milionów na który przychodzi 3000 kibiców jest warta swojej ceny.
    Wiesz ile za te pieniądze można wybudować ścieżek rowerowych ? Albo inny przykład – koszt budowy trzech basenów miejskich (Kościuszki, Halllera i Zadole) to ok 90 mln),
    Mam wrażenie, że mieszkańcy zamiast sponsorować kopaczy z Bukowej woleliby kolejne trzy baseny i kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset kilometrów nowych ścieżek rowerowych

    • Michał 30 stycznia, 2020 at 5:14 pm Reply

     No tak.
     Zgadzam się, budujemy trzy baseny i remontujemy np. basen Bugla.
     Ciekawe jest, że dla jednych budowane są obiekty, a dla innych już nie.
     Chyba ścieżki rowerowe zostały zaprojektowane w drugim etapie budowy kompleksu.

     • Andrzej 31 stycznia, 2020 at 7:35 am Reply

      Baseny i ścieżki rowerowe służą wszystkim mieszkańcom naszego miasta. Stadion tylko wiecznie dotowanemu przez miasto klubikowi i garstce jego „sympatyków”

      • adalbert 31 stycznia, 2020 at 10:48 am Reply

       Baseny służą wszystkim, a stadiony garstce? Z takiej rozmowy to ja się wycofuję. Bo moim zdaniem i baseny i stadiony są potrzebne. Mamy stare baseny więc budujemy nowe i mamy stary stadion więc wybudujemy nowy. Jedno i drugie kosztuje miliony wspólnych pieniędzy. Tylko trzeba myśleć o wspólnocie, a nie jedynie o własnych zainteresowaniach.

      • Michał 31 stycznia, 2020 at 8:11 am Reply

       Wiem ile osób jeździ na rowerach w mieście, bo to jest jedyny transport jaki używam po mieście.
       Niestety, niewiele w porównaniu do krajów zachodnich.
       A ścieżki rowerowe buduje się przy okazji remontu drogi. I wtedy należy wprojektować ścieżkę rowerową.
       Jak widać po remoncie Kościuszki, nie jest to robione. Została Mikołowska i Warszawska.
       Parki i skwery nie sa wogóle połączone systemem dróg dla rowerów. Ja nie buczę kiedy miasto buduje i utrzymuje np. filharmonię lub teatr, z których nie korzystam. Wiem że komuś z mieszkańców jest potrzebna i to mi wystarcza.
       Ja również chcę dojechać w cywilizowany sposób rowerem na mecz siatkarzy, piłkarzy czy hokeistów, a nowoczesne obiekty.
       Moge dodać że drugi etap kompleksu wokół nowego Stadionu zakłada także sieć nowoczesnych ścieżek rowerowych. Stadion i bojsko siatkarzy to koszt 180mln zł brutto, razem z boiskami treningowymi. 80mln zł brutto to są wymagania miata. Reszta to drugi etap. Są to dane które wyczytałem w informacjach biura projektowego.
       Pozdrawiam

       • Andrzej 31 stycznia, 2020 at 8:25 am Reply

        Sprawa kosztorysu zapewne będzie miała finał w sądzie. Skoro umowa z RS na przygotowanie projektu stadionu wraz z otoczeniem opiewała na 184 mln (taką kwotę podała pracownia na etapie konkursu), to taki projekt powinien być przygotowany. Jeśli na etapie projektowania okazało się że się nie da, to RS powinien odstąpić od umowy z Miastem. A teraz mamy sytuację, że koszt całości jest ponad dwa razy większy i wszyscy mają problem. Miasto nie ma tyle kasy, zgoda rady miasta była na kredyt wysokości 180 mln, a pracownia ma dosyć mocno nadszarpnięty wizerunek.

 6. Andrzej 29 stycznia, 2020 at 11:55 am - Reply

  A my (i nasze dzieci i wnuki, bo to na kredyt) wybudujemy tym prymitywom stadion za 500 baniek.

  • adalbert 29 stycznia, 2020 at 12:29 pm Reply

   Nie 500 tylko 200.
   Idąc twoim tokiem rozumowania Gliwice powinny zamknąć stadion Piasta bo ich miasto jest popisane przez Piastowych kiboli.

   • Br 29 stycznia, 2020 at 12:42 pm Reply

    Piast, w przeciwieństwie do potężnej gieksy, wywalczył niedawno mistrzostwo naszej mizernej ekstraklasy. Do tego nadal w niej się utrzymuje. Z czego znana jest „wizytówka” Katowic? Z kompromitującego poziomu gry i wybryków prymitywów, skupionych w ich środowisku kibiców.

    • adalbert 29 stycznia, 2020 at 1:48 pm Reply

     Od budowy nowoczesnego stadionu na który chcieli chodził nie tylko kibole ale też normalni ludzie, rozpoczęła się droga Piasta na szczyt. Piast dostał stadion 12 lat temu gdy był nikim. A kiboli ma równie prymitywnych jak wszystkie kluby piłkarskie w Polsce.

     • Andrzej 29 stycznia, 2020 at 2:44 pm Reply

      Myślisz że jak ci pseudo-kopacze dostaną nowy stadion to zaczną lepiej grać ?
      Zamiast ładować kasę w tego trupa, lepiej przeznaczyć ją na inne kluby sportowe w mieście i rozwój infrastruktury sportowej dla mieszkańców.

      • adalbert 30 stycznia, 2020 at 11:32 pm Reply

       Myślę, że to jeden z niezbędnych warunków, ale nie jedyny. Jeśli nie będzie stadionu, a do tego zaangażowania nie tylko finansowego miasta, wizji, długofalowego planu rozwoju, to nie mają żadnych szans.
       Reszta o której mówisz – jak najbardziej się zgadzam, ale to się nie wyklucza, nie wiem czy wiesz ale jesteśmy najbogatszym miastem województwa i stać nas na więcej niż dwa razy biedniejsze Gliwice.

       • Andrzej 31 stycznia, 2020 at 7:39 am Reply

        Nowy stadion niezbędny do lepszej gry ? Serio ?

        • adalbert 31 stycznia, 2020 at 10:41 am Reply

         Twój świat jest czarno biały więc sięnie dogadamy.

         • Andrzej 31 stycznia, 2020 at 2:38 pm Reply

          Mój świat nie jest czarno-biały. Po prostu wg mnie to jest wyrzucanie kasy w błoto. Masz oczywiście prawo się z tym nie zgodzić. I tyle w temacie.

 7. Polak 29 stycznia, 2020 at 10:43 am - Reply

  Tą menelską patologie powinno się wysiedlić właśnie gdzieś do lasu na odludziu, i niech tam sobie malują po krzakach i leją się po prymitywnych pyskach, tak jak lubią. Banda tchórzy – gnoje niszczą ludziom miasto jak nikt nie patrzy, zamiast rozwiązywać problemy między sobą jak mężczyźni. Najgorsze jest to, że takim podludziom pozwala się mieszkać obok normalnych ludzi. Tych niedorozwojów powinno się naprawdę gdzieś z tego kraju wysiedlić. 99,9% Polaków nimi gardzi.

 8. zett 29 stycznia, 2020 at 7:15 am - Reply

  Biki, świetnie to opisała(e)ś ;)) Masz rację. Mnie denerwuje też, że ci wierni fani zespołu, który bytuje od lat w 3 w kolejności lidze – paćkają na murze okalającym…. cmentarz w Bogucicach. I do tego w napisach można odczytać, że ten cmentarz to ich „bastion”. Patrząc na grę zawodników- nie wątpię.

  • Michał 29 stycznia, 2020 at 3:28 pm Reply

   Nie wiesz ile lat GKS bytuje w 3lidze?

   • Katowiczanin 29 stycznia, 2020 at 7:37 pm Reply

    A jakie to ma znaczenie w kontekście meritum problemu? Może skup się raczej Michałku na istocie sprawy, czyli jak skutecznie karać tych menelskich podludzi, a nie zaśmiecaj forum takimi bezcelowymi dygresjami.

    • Michał 30 stycznia, 2020 at 5:02 pm Reply

     Nie jestem dla Ciebie Michałkiem.
     Nie zaśmiecaj dyskusji takimi zwrotami. Bo Jesteś na Śląsku.
     Skupiam się na istocie tego co napisałeś.
     Wiesz ile lat GKS bytuje w 3lidze?

  • PseudoKibole won do Afryki 29 stycznia, 2020 at 10:52 am Reply

   Też widziałem te wulgarne przekleństwa na murach cmentarza w Bogucicach – co za swołocz zdziczała niszczy cmentarze, miejsce spoczynku naszych zmarłych?! Te kibolskie menele niczym się nie różnią od islamskich/muzułmańskich fundamentalistów – to takie same prymitywy.

 9. biki 28 stycznia, 2020 at 7:58 pm - Reply

  Nie bardzo rozumiem logikę patriotów lokalnych. (Pomijam zupełnie sensowność tego typu działań i takich animozji) Nie lubią Ruchu, ale niszczą Katowice. Pewnie jak nie lubią sąsiada to piorą swoją żonę i dzieci. Ekspedientka w Stonce była nieuprzejma? – żona chodzi z podbitym okiem i napisem Precz ze Stonką! wymalowanym na czole flamastrem.

Dodaj komentarz

*
*