Reklama

Kibole GKS-u Katowice chcieli zaatakować pseudokibiców Piasta na siłowni

Redakcja
Kibole GKS Katowice, Górnika Zabrze i ROW-u Rybnik chcieli zaatakować kiboli Piasta Gliwice podczas pobytu tych ostatnich na siłowni. Atak udaremniła policja.

Policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KMP w Katowicach uzyskali informację, z której wynikało, że w piątkowy wieczór może dojść do napaści pseudokibiców z Katowic, Rybnika i Zabrza na pseudokibiców Piasta. Do ataku miało dojść na terenie siłowni w centrum Gliwic. Informacja ta została przekazana do Centrum Operacyjnego KWP w Katowicach oraz gliwickim policjantom i funkcjonariuszom z katowickiego oddziału prewencji, którzy od razu ruszyli we wskazany rejon, aby zapobiec napaści i starciu pomiędzy pseudokibicami.

Policjanci z komendy miejskiej i wojewódzkiej w Katowicach zablokowali drogi wyjazdowe z parkingu, na którym pseudokibice zostawili swoje samochody. Kiedy mężczyźni zorientowali się, że na miejscu są policjanci, usiłując uniknąć legitymowania, próbowali uciec do swoich samochodów i odjechać.

Kierowca jednego z pojazdów, chcąc wyjechać z parkingu, próbował potrącić policjanta. Nie udało mu się to, a dwie osoby jadące tym samochodem zostały zatrzymane.

Zatrzymany został również pseudokibic poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Pozostali kibole zostali wylegitymowani. Podczas kontroli samochodów policjanci znaleźli w nich niebezpieczne narzędzia, w tym maczety, trzonki siekier, rakietnice oraz sprzęt do sztuk walki, jak np. ochraniacze zębów i rękawice do mieszanych sztuk walk.

Kliku z legitymowanych mężczyzn było już wcześniej notowanych w związku z przestępczością pseudokibiców.


Tagi:

Komentarze

  1. Wac 1 kwietnia, 2024 at 8:06 am - Reply

    Zagłosuje na każdego kandydata w wyborach, który za cel będzie miał likwidację wszelkich dotacji dla gks-u, bo jego kibice niszczą nasze miasto. Jeśli wy- fani gieksy macie za dużo energii, to zapraszam do naprawy wszystkich słupow oświetleniowych i skrzynek elektrycznych, jakie zniszczyliście. Kibice gieksy to najniższy sort kibiców, który totalnie na ma szacunku do naszego wspólnego mienia.

    • Parkingowy 1 kwietnia, 2024 at 4:57 pm Reply

      Twoje poparcie to za mało, żeby ktoś zdecydował się narazić bandziorom.

Dodaj komentarz

*
*