Reklama

Kibole GKS Katowice napadli na rodzinę na os. Tysiąclecia. 13-latkowi ukradli szalik

Redakcja
Katowiccy policjanci zatrzymali trzech pseudokibiców GKS-u Katowice, którzy na os. Tysiąclecia napadli na idąca ulicą rodzinę. Powodem była koszulka i szalik Ruchu Chorzów.

Wszystko działo się 2 września około godz. 23 na jednej z ulic os. Tysiąclecia. Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy jechali na interwencję, zauważyli na jednej z ulic os. Tysiąclecia grupkę chłopaków szarpiących starszego mężczyznę i kobietę w średnim wieku. Funkcjonariusze zatrzymali się i podjęli interwencję. Wprawdzie 3 młodych mężczyzn chciało szybko odjechać, ale zostali zatrzymani. Jak się okazało, 59-letni mężczyzna został napadnięty, kiedy wracał do domu ubrany w koszulkę z barwami klubowymi Ruchu Chorzów. Napastnicy szarpali się z nim i chcieli zdjąć mu tę koszulkę. Po chwili zaatakowali też 41-letnią partnerkę mężczyzny i ich 13-letniego syna. W trakcie szamotaniny chłopcu skradziono szalik z barwami chorzowskiej drużyny. Policjanci znaleźli go w samochodzie zatrzymanych.

Mężczyźni w wieku 18, 19 i 27 lat zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Prokuratura Rejonowa Katowice-Zachód przedstawiła im zarzuty rozboju i usiłowania rozboju stanowiącego wypadek mniejszej wagi. 18-latek odpowie również za posiadanie narkotyków. Na czas trwającego postępowania wszyscy podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym. Zastosowano również poręczenie majątkowe.


Tagi:

Komentarze

  1. mieszkaniec 19 września, 2023 at 11:49 am - Reply

    sympatia do klubu nie jest zależna od terytorium. Ile osób sympatyzuje z Nemieckimi, angielskimi klubami. To zwykła wojna o terytorium gangów pod płaszczykiem klubu sportowego.

Dodaj komentarz

*
*