Reklama

Katowickie kamienice w konkursie na najlepszą modernizację 2015 roku

Kamienice przy ul. Wojewódzkiej 36 i 38.

G. Ż.
Trzy miejskie kamienice przebudowane przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach walczą w konkursie na najpopularniejszą modernizację 2015 roku. To budynek biurowo-usługowy przy ul. św. Jana 10 i kamienice mieszkalne przy ul. Wojewódzkiej 36, 36a i 38.

Plebiscyt Modernizacja Roku polega na internetowym głosowaniu na zgłaszane przez różne podmioty obiekty. KZGM zgłosił m.in. kamienicę przy ul. św. Jana 10. Jej przebudowa kosztowała 13,5 mln zł. Po niespełna dwóch latach prac, budynek zupełnie się zmienił. Powstała m.in. nowa kondygnacja, system szklanych kładek w podwórku i jego zadaszenie. Zdjęcia kamienicy i więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Kamienice przy ul. Wojewódzkiej przeszły równie dużą metamorfozę. Ta pod nr 36 została zbudowana w 1897 roku, ta z nr 38 – w 1880. Odnowione zostały elewacje, na których dokładnie widać teraz architektoniczne detale. W miejsce starych oficyn został zbudowany zupełnie nowy budynek (Wojewódzka 36a). Na nowo urządzone zostało podwórko. W całym kompleksie jest 19 mieszkań i trzy lokale użytkowe.

Zagłosować w plebiscycie Modernizacja Roku 2015 można TUTAJ, (ul. św. Jana 10) i TUTAJ (ul. Wojewódzka 36, 36a i 38).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*