Reklama

Katowicki sąd zamknięty. Sędzia ma koronawirusa

Redakcja
Sędzia z katowickiego sądu zakażona koronawirusem. Budynek przy ul. Francuskiej został zamknięty do odwołania, bo trzeba będzie zdezynfekować pomieszczenia.

Sąd w Katowicach zamknięty z powodu koronawirusa. Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało dzisiaj, że u jednej z sędzi Sądu Rejonowego Katowice-Wschód stwierdzono zakażenie. „W związku z tym, decyzją miejscowej Inspekcji Sanitarnej, kwarantanną zostały objęte osoby, które miały bezpośredni kontakt z sędzią” – czytamy na stronie resortu.
Sędzia orzekała ostatnio 17 marca w trakcie rozprawy aresztowej, która jest zaliczana do spraw pilnych. Następnego dnia, w miniony czwartek, zgłosiła prezesowi sądu złe samopoczucie. Władze sądu natychmiast poinformowały o tym Państwową Inspekcję Sanitarną oraz wszystkich uczestników rozprawy i pracowników, którzy mogli mieć kontakt z sędzią. Prezes i dyrektor zadecydowali o zamknięciu budynku sądu przy ul. Francuskiej w Katowicach. Nie jest dostępny również dla pracowników. Wynajęta została firma, która ma zdezynfekować wszystkie pomieszczenia.

Zaplanowane rozprawy zostały odwołane i nie będą przeniesione do drugiego budynku Sądu Rejonowego Katowice-Wschód, który znajduje się przy ul. Lompy. „Podjęto taką decyzję, aby nie narażać znajdujących się tam osób na ewentualny kontakt z osobą potencjalnie zakażoną” – informuje Ministerstwo Sprawiedliwości.


Tagi:

Komentarze

  1. M 23 marca, 2020 at 6:38 pm - Reply

    Budynek był zamknięty tylko w czwartek. Pracownicy od piątku pracują normalnie.

Dodaj komentarz

*
*