Reklama

Katowice wydają 2 mln zł na sylwestra na Stadionie Śląskim. Sprawdziliśmy jak będzie się promowało miasto

Łukasz Kądziołka
Sylwester na Stadionie Śląskim coraz bliżej. Mimo że impreza odbywa się w Chorzowie, na obiekcie należącym do województwa, to gospodarzem są Katowice. Miasto wydało na wydarzenie niewiele mniej pieniędzy niż na imprezę przed Spodkiem.

Tegoroczny sylwester z telewizją Polsat musiał się przenieść na Stadion Śląski. Powodem był szczyt klimatyczny, który co prawda zakończył się w połowie grudnia, ale nadal trwa demontaż hal. To dlatego prezydent Marcin Krupa zwrócił się do marszałka województwa śląskiego z propozycją współorganizowania Sylwestrowej Mocy Przebojów. – Stadion, leżący przy granicy miasta, to dogodna lokalizacja dla naszych mieszkańców, co potwierdzają tysiące katowiczan uczestniczących w rozmaitych wydarzeniach, które odbywają się właśnie na tym obiekcie. W ramach umowy ze spółką Music Company miasto Katowice otrzymuje także szeroki pakiet świadczeń promocyjnych – informuje Maciej Stachura, naczelnik wydziału komunikacji społecznej w UM Katowice. Katowice mają być pokazywane w telewizji jako miasto-gospodarz sylwestra na Stadionie Śląskim. Pakiet, o którym mowa, zawiera m.in. spoty autopromocyjne na wszystkich antenach telewizji Polsat ze wskazaniem miasta gospodarza, wykorzystanie w spocie autopromocyjnym elementów charakterystycznych  miasta, emisję logotypu miasta, promocję Katowic przez prowadzących w trakcie koncertu według określonego scenariusza czy zamieszczenie 10 postów reklamujących miasto na oficjalnym profilu wydarzenia. Promocja nie będzie dużo tańsza niż w przypadku poprzednich edycji Sylwestrowej Mocy Przebojów, które odbyły się przed Spodkiem. Miasto zapłaci bowiem za usługę 2 mln zł brutto.

Jak zapowiada dyrekcja Stadionu Śląskiego, obiekt jest przygotowany na przyjęcie nawet 60 tys. gości. Przypomnijmy, że według danych firmy Nielsen w 2017 roku Sylwestrową Moc Przebojów przed Spodkiem śledziło 2,6 mln osób (w czterech kanałach Polsatu), a tuż przed północą – 3,8 mln. Transmisja imprezy na Stadionie Śląskim rozpocznie się o godz. 20 i potrwa do godz. 1 w nocy.


Tagi:

Komentarze

  1. Sos 29 grudnia, 2018 at 4:26 pm - Reply

    Smogiem

Dodaj komentarz

*
*