Reklama

Katowice rozdają mieszkańcom nasiona dla ptaków

Redakcja
Katowice przygotowały dla mieszkańców sto paczek nasion i tyle samo kul tłuszczowo-zbożowych do karmienia ptaków. Można je bezpłatnie odebrać w budynku urzędu miasta. Bank nasion został uruchomiony dzięki współpracy z RJP nr 12 z Koszutki z prywatną firmą.

W grudniu miasto przygotowało dla mieszkańców sto karmników. Zainteresowanie było ogromne. Wpłynęło ponad pół tysiąca zgłoszeń. Karmniki zostały przekazane tym osobom i instytucjom, które w najlepszy sposób uargumentowały chęć ich otrzymania. Z nasionami jest inaczej. Decyduje zasada, kto pierwszy ten lepszy. Sto torebek mieszanki dla ptaków i kul tłuszczowo-zbożowych czeka na chętnych w Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku 13. Jedna osoba może wziąć tylko jedną porcję (nasiona albo kula).

Bank będzie działał do wyczerpania zapasów. Przed wizytą w CIT, lepiej upewnić się telefonicznie, czy jeszcze coś zostało (tel. 32 259 38 08).

Kule tłuszczowo-zbożowe należy powiesić pod zadaszeniem, żeby się nie rozpuściły. Karmę wysypać w suchym miejscu, najlepiej w karmniku, ale niekoniecznie.

Ptaki należy karmić wyłącznie zimą, kiedy nie mają dostępu do naturalnego pożywienia. Najlepiej użyć do tego drobnej, różnorodnej i bogatej w tłuszcze karmy. Do wykładania pokarmu trzeba wybrać suche miejsca. Najlepszym rozwiązaniem są karmniki. W miarę możliwości można obok nich ustawiać poidła i dbać, by woda nie była zamarznięta.
Jeśli już przyzwyczaimy ptaki do „stołówki”, to wysypujmy pożywienie przez cały okres zimowy.

Akcja z karmnikami i nasionami to część projektu KATOobywatel. Pokarm dla ptaków przekazała firma Furgo.pl, z którą w kooperację weszła Rada Jednostki Pomocniczej nr 12 z Koszutki.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*