Reklama

Katowice przygotowują się do okrągłego jubileuszu Spodka

Redakcja
W przyszłym roku katowicki Spodek będzie obchodził okrągłe, 50. urodziny. Z tej okazji już teraz urząd miasta zaprezentował okolicznościowy logotyp, którego autorką jest Marta Ferens z wydziału promocji UM Katowice. To wpisany w liczbę 50 architektoniczny rzut Spodka z góry.

Spodek powstał według pomysłu Macieja Gintowta i Macieja Krasińskiego. Prace konstrukcyjne na jego podstawie rozpoczęły się w 1964 roku. Siedem lat później nastąpiło uroczyste otwarcie  obiektu. Była to jedna z pierwszych na świecie budowli zwieńczonych dachem w kształcie kopuły.

Logotyp autorstwa Marty Ferens z UM Katowice.

Urzędnicy już teraz zachęcają do nadsyłania swoich zdjęć Spodka z różnych czasów. Mile widziane będą też skany danych fotografii. Zdjęcia zostaną wykorzystane w działaniach miasta związanych z przyszłorocznymi obchodami jubileuszu. Można je przysyłać na maila [email protected] lub pocztą tradycyjną, zapisane na nośniku, na adres Urząd Miasta Katowice – Wydział Promocji, ul. Młyńska 4, 40-098 Katowice, z dopiskiem w tytule maila lub na kopercie „50 lat Spodka”.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*