Reklama

Józef Skrzek napisał muzykę do filmu o panewnickiej szopce

Szymon Kosek
Jest jedną z największych w Europie. Budowana co roku przez Franciszkanów jest prawdziwą dumą katowickiej parafii. Z okazji premiery filmu odbędą się koncerty z udziałem gwiazd.

Film „Panewnicko Betlyjka” po raz pierwszy będzie można obejrzeć 31 stycznia o godz. 21 w domu parafialnym przy ul. Związkowej 20. Projekcję poprzedzi koncert w wykonaniu Haliny Frąckowiak, Józefa i Eli Skrzeków oraz kapeli góralskiej z Istebnej. Koncert rozpocznie się o godz. 19.15 w Bazylice Ojców Franciszkanów. Ale muzyki z tej okazji będzie znacznie więcej. 30 stycznia o godz. 19.15 zaśpiewa Chór Bazylikowy im. św. Grzegorza. 1 lutego o tej samej porze w kościele wystąpi Zespół Sygnalistów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach oraz zespół Carrantuohill z Chórem AF Music. Wcześniej msza w intencji leśników.

Szopka w Bazylice św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny robi wrażenie swoimi rozmiarami. W 2006 roku sięgała 18 metrów wysokości, była szeroka na 32 metry i głęboka na 10. Zajmowała powierzchnię aż 600 m2. Franciszkanie mają do dyspozycji 120 figur, ale nie wszystkie są wystawiane co roku.

Film trafi na płyty DVD. Będzie można go kupić za 35 złotych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*