Reklama

Jest kolejny przetarg na oznakowanie strefy płatnego parkowania

G. Ż.
Miejski Zarząd Ulic i Mostów ogłosił drugi przetarg na wybór firmy, która wykona oznakowanie nowej strefy płatnego parkowania. Pierwszy przetarg został unieważniony, bo jeden z oferentów nie spełnił kryteriów formalnych, a drugi wycofał się już po otwarciu ofert. Stracił tym samym 20 000 zł wadium.

Oznakowanie Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania oraz Strefy Płatnego Parkowania to duże przedsięwzięcie. Bez niego wprowadzenie nowych rozwiązań parkingowych w Katowicach jest niemożliwe.

Jak wynika z dokumentów przetargowych, wykonawca oznakowania będzie musiał usunąć prawie 1800 znaków pionowych wraz z istniejącą konstrukcją i postawić prawie 3500 znaków montowanych do nowych konstrukcji. Zamówienie obejmuje również montaż 5774 słupków wygrodzeniowych oraz usunięcie 5600 m kw. oznakowania poziomowego i wymalowanie 13 290 m kw. nowego oznakowania.

Początkowo MZUiM chciał przebrukować prawie 21 500 m kw. powierzchni, która obecnie wykorzystywana jest przede wszystkim na miejsca parkingowe. Byłoby to jednak zbyt kosztowne. Zamiast tego w miejscach, w których nie będzie już można parkować, ma zostać wykonane oznakowanie poziome P21, czyli powierzchnia wyłączona z ruchu.

Drugi przetarg na oznakowanie ŚSPP i SPP MZUiM ogłosił 21 kwietnia, a chętne firmy mogą składać oferty do 8 maja. Zgodnie z warunkami postępowania, wyłoniona w nim firma będzie miała 150 dni na realizację zadania, z tym że na oznakowanie ŚSPP czas będzie krótszy (do 28 lipca 2023).

W pierwszym przetargu na nowe oznakowania strefy płatnego parkowania MZUiM miał zarezerwowane 2,5 mln zł.

W Katowicach zostanie zlikwidowanych 2000 miejsc parkingowych. To efekt nowej strefy płatnego parkowania

Przypomnijmy, nowe oznakowanie, a właściwie nowa organizacja ruchu w strefie płatnego parkowania, będzie oznaczała likwidację około 2000 miejsc parkingowych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*