Reklama

Jest kolejny nabór do straży miejskiej

Redakcja
Straż Miejska w Katowicach po raz kolejny poszukuje ludzi do pracy. Zostało jeszcze 6 wolnych etatów. Nabór rozpoczął się dzisiaj i potrwa do 22 września.

W czasie ostatniej rekrutacji, która odbyła się w sierpniu, SM poszukiwała 15 osób do pracy. Zgłosiło się 21 chętnych, ale dokumenty dostarczyło ostatecznie 16. Przyjętych zostało 9 osób. – Nie bierzemy ludzi przypadkowych. Kandydaci muszą się wykazać wiedzą ogólną i prawnością fizyczną – mówi Paweł Szeląg, komendant SM w Katowicach.

Żeby zostać strażnikiem, trzeba mieć co najmniej 21 lat, wykształcenie co najmniej średnie, uregulowany stosunek do służby wojskowej, być niekaranym i dysponować dobrą sprawnością fizyczną.

Osoby, które spełnią te wszystkie kryteria, wezmą udział w szkoleniu podstawowym. Pierwszą umowę podpiszą na 12 miesięcy. Jeśli z pozytywnym wynikiem zdadzą egzamin kończący szkolenie, dostaną umowę na czas nieokreślony i awans na stanowisko młodszego strażnika.

Przez pierwszy rok pensja podstawowa wynosi 2 695 zł brutto. To tylko o 95 zł więcej niż wynosi w Polsce płaca minimalna. Po 12 miesiącach strażnicy dostają 3 055 zł brutto. Dodatkowo mogą liczyć na 13. pensję, dodatek za wieloletnią pracę (5-20%) i świadczenie socjalne.

 Szczegółowych informacji udziela Zespól Kadr i Szkolenia SM Katowice pod numerem telefonu 32-494- 02 06


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*