Reklama

Jest kolejna edycja “Lokalu na kulturę”

Grzegorz Żądło
Już po raz 16. urząd miasta udostępnia lokale z niskim czynszem, które mają zostać przeznaczone na działalność kulturalną. Do wyboru są trzy miejsca w centrum miasta. Nabór do konkursu trwa do 26 października.

Tym razem jako “Lokale na kulturę” zostały wyznaczone pomieszczenia przy ul. Kochanowskiego 11, ul. Kościuszki 35 i ul. 3 Maja 31. Dwa pierwsze lokale mają po około 34 m kw., a ten przy 3 Maja – ponad 81 m kw. i 33 m kw. piwnicy.

Nabór do konkursu trwa do 26 października 2022 r. Zgłoszenie powinno zawierać m.in. informację o rodzaju i zakresie planowanej do uruchomienia działalności kulturalnej, artystycznej lub twórczej wraz ze wstępnym harmonogramem działań (rodzaj, częstotliwość) oraz wstępną koncepcję zagospodarowania lokalu z zakresem planowanych prac remontowo-adaptacyjnych i wskazaniem terminu ich realizacji.

Stawki czynszu dla proponowanych w konkursie lokali to 6,96 zł za m kw. w przypadku ul. Kościuszki 35 oraz 6,71 za m kw. za lokal przy ul 3 Maja. Natomiast czynsz w przypadku przestrzeni przy ul. Kochanowskiego 11 wyniesie 4,03 zł za m kw. Wszystkie proponowane lokale usytuowane są na parterach od frontu kamienic, w których się znajdują.

Najemcy mają gwarancję, że kwoty te nie ulegną zmianie w ciągu 5 lat od podpisania umowy.

W sumie, w piętnastu dotychczas przeprowadzonych edycjach katowickiego” Lokalu na kulturę” zostało wystawionych do konkursu 86 lokali użytkowych. Miasto podpisało z najemcami 42 umowy, a aktualnie w najmie pozostaje ponad 20. –

Szczegółowe informacje o konkursie „Lokal na kulturę” można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*