Reklama

Katowice udają Niemcy. W kinie Rialto powstaje niemiecki serial

W kinoteatrze Rialto trwają zdjęcia do drugiego sezonu miniserialu „Die Wespe”. Z nieoficjalnych informacji wynika, że akcja kręconych scen ma miejsce … w Niemczech. Do podobnej sytuacji doszło w poprzednim tygodniu w Bytomiu, gdzie scenografowie serialu w jednym z pubów odtworzyli niemiecki lokal.

Na parkingu wzdłuż ulicy Wojewódzkiej stoją wozy ekipy filmowej, które zajmują przestrzeń od Rialta do Q Hotel Plus Katowice. Producenci serialu dostali pozwolenia od MZUiM na zajęcie parkingu. Chodnik wzdłuż kina jest otwarty, podobnie jak sama ulica, która jest w pełni przejezdna. We wtorek zdjęcia mają się zakończyć. Większa część sprzętu filmowego ukryta jest w budynku kina, które jest nieczynne na czas trwania zdjęć. Wszystkie zaplanowane zdjęcia zostaną nakręcone wewnątrz Rialta.

„Die Wespe” to komediowy serial produkcji Sky Deutschland, niemieckiego oddziału popularnej na zachodzie Europy platformy streamingowej. Jak na razie nakręcony został jeden 6-odcinkowy sezon, który zadebiutował w grudniu 2021 r. Został  dobrze przyjęty przez widzów, otrzymał też kilka nominacji do nagród niemieckiego przemysłu telewizyjnego. W roli głównej – gracza w dart (rzucanie lotkai do tarczy), który znalazł się na życiowym zakręcie – występuje Florian Lukas, aktor znany m.in. z filmów „Good Bye Lenin” i „Grand Budapest Hotel”. Obecnie trwa produkcja drugiego sezonu, którego kilka scen zostanie nakręconych właśnie w Katowicach i innych miejscach na Śląsku.  Data premiery nie jest jeszcze znana. Serial nie jest dostępny w Polsce z legalnego źródła.

Piotr Paliga


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*